У Полтаві 18-го березня проводять засідання архітектурної комісії. Зокрема розглядають два питання про розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.
Начальник управління з питань містобудування та архітектури Микола Шевельов повідомляє, що у двох проектах рішення міститься 211 обєктів. У попередньому було 220.
Питання викликає бурхливе обговорення з боку членів комісії. Так, депутат «Європейської солідарності» Юлія Городчаніна пропонує прибрати зі списку 31 МАФ.
Частина із них, за її словами, розташовані у історичній частині, інші – заважають виходу пасажирів із громадського транспорту та закривають огляд біля пішохідних переходів.
Депутат від «Слуги народу» Вадим Ямщиков нагадує, що його відмовилися включити до комісії із розміщення тимчасових споруд. Наголошує на тому, що вона має бути відкритою і для депутатів, які бажають у ній взяти участь, і для представників громадськості, і для ЗМІ.
Також депутати обговорюють тривалість терміну надання дозволів на розміщення – 5 років.
-Чи мають, взагалі, бути МАФи у загальній стратегії розвитку міста Полтава? – напівриторично запитує Юрій Бражник зі "Слуги народу".
Депутат від "Рідного міста" Едуард Волков пропонує зменшити цей термін спочатку до трьох, а потім до двох років.
За його словами, цього часу достатньо, щоб підприємець і мав змогу попрацювати, і – усунути недоліки, на які вказуватиме міська влада. У разі ж продовження дозволів на п’ять років підприємці просто взагалі не будуть усувати недоліків.
Депутат від партії «За майбутнє» Євген Дикань, який до свого обрання не раз відстоював на постійних комісіях інтереси полтавських підприємців, зараз прохає колег надати дозволи на п’ять років.
-Дайте людям можливість заробити! – говорить Дикань.
Його підтримують Сергій Каплін та Олександр Артеменко із «Партії простих людей».
-Давайте розуміти, що підприємці є різні. Для багатьох цей бізнес – питання виживання! – говорить Олександр Артеменко.
Депутати голосують спочатку пропозицію Едуарда Волкова щодо скорочення терміну надання дозволів. Потім – пропозицію Юлії Городчаніної про виключення із переліку 31 МАФа. Проте жодна не набирає необхідної кількості голосів. Зрештою, і на підтримку самих рішень комісією голосів не вистачає – четверо депутатів голосують «за», четверо – «проти». Втім, питання продовження розміщення МАФів все ж таки винесуть на завтрашню сесію, щоправда із приміткою – «комісія не підтримала».
Нагадаємо, раніше у Полтаві створили карту МАФів, щоб боротися із появою нових ларьків.
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram