"Цю забудову потрібно зупинити!" - у Полтаві депутати обговорили будівництво у Прирічковому парку міста

18-го березня у Полтавській міській раді відбувається засідання «архітектурної» постійної комісії. На початку засідання депутати розглядають петицію мешканців Полтави щодо заборони забудови Прирічкового парку міста. Нагадаємо, за два дні петиція набрала понад п’ятсот голосів.

Перед депутатами виступає авторка петиції – Марина Гіль. Нагадує, із якою швидкістю петиція про заборону будівництва у Прирічковому набрала вдвічі більше за необхідну кількість голосів. І констатує, що це є позицією полтавської громади. Додає, що будівництво позбавить полтавців місця для відпочинку та заважатиме вільному доступу до Ворскли.

-Ми вимагаємо не надавати дозвіл на розробку детального плану території і не забудовувати берег, який належить громаді! – наголошує Марина Гіль.

Підтримує доповідачку депутатка від «Європейської солідарності» Юлія Городчаніна. Зауважує – якщо депутати погодять детальний план, тим самим дадуть «зелене світло» будівництво.

Депутат від партії «За майбутнє» Денис Поліщук висловлюється від імені своїх колег, а також – міського голови Олександра Мамая.

-Олександр Федорович і партія «За майбутнє» підтримують вас. Хочу нагадати, що дозвіл на розробку детального плану території надавали депутати ще минулого скликання! – констатує Поліщук.

-Цю забудову потрібно зупинити! Ми, як депутати, можемо приймати рішення, але не можемо розпоряджатися землею громади, якщо це не влаштовує жителів міста, - говорить депутат від «Слуг народу» Юрій Бражник.

Інший депутат від «Слуг народу» Вадим Ямщиков у своєму виступі опонує Денису Поліщуку. І нагадує, що попри нібито підтримку громади саме Олександр Мамай у 2013 році продовжив договір оренди земельної ділянки під майбутнє будівництво на 25 років. Далі Ямщиков пояснює, чому він у попередній каденції голосував за дозвіл на розробку детального плану територій.

-Тоді Ігор Сірик (один із власників «Новос девелопмент», яке отримало право на розробку детального плану території – Авто.) пообіцяв нам, що збудують лише три 16-поверхівки, облаштують рекреаційну зону та набережну. Проте нам обіцяли, що будівництво починатимуть лише після обговорення із жителями. Якщо люди будуть проти, я не голосуватиму за цей дозвіл, - пояснив Ямщиков.

-Встановлювати паркан до проведення громадських слухань було непотрібно, - переконує депутат від «Рідного міста» Едуард Волков.

Його колега по фракції – Тарас Бойко – говорить, що громада, яка має 350 тисяч населення, повинна мати нормальну набережну і зону для відпочинку дітей та батьків.

Найбільш радикальним стає виступ депутата від «Партії простих людей» Сергія Капліна. Він пропонує у день сесії разом із громадою вирушити до місця будівництва за знести паркан.

-Без обговорення із громадою, без концепції Прирічкового ніякого будівництва не буде! – обіцяє Каплін.

Заспокоює депутатів та авторів петиції Ганна Фоміна, представник «Новос Девелопмент».

- Зараз розробляється детальний план території. І межі Прирічкового парку у цьому детальному плані визначені. Під забудову йдуть лише дві земельні ділянки. Інша частина залишається рекреаційною і ми плануємо її зробити гарною. Повірте, ми теж хочемо набережну. Без громадських слухань ніякого затвердження не буде, запевняє, - Ганна Фоміна.

Вона демонструє представникам громадськості частини детального плану.

На наступному тижні його мають передати в управління містобудування та архітектури для розгляду на містобудівній раді. Через двадцять днів «Новос девелопмент» отримає зауваження від спеціалістів. Після їх усунення почнеться громадське обговорення. За словами представниці «Новос Девелопмент», будинки не будуть розташовуватися біля річки - відстань від найближчого складатиме 162 метри.

Після півторагодинного обговорення усі присутні на комісії депутати голосують за прийняття до відому петиції та доопрацювання проекту рішення.

-Ми взяли це питання до відома та дали доручення Миколі Анатолійовичу (Микола Шевельов – начальник управління з питань містобудування та архітектури – Авт.) доопрацювати даний проект рішення перед винесенням на сесію, - пояснив голова комісії Олександр Івахов ("Європейська солідарність").

 Нагадаємо, пленарне засідання сесії Полтавської міської ради має розпочатися о 10:00 19-го березня. Представники громади раніше анонсували акцію протесту перед початком засідання. Міський голова Олександр Мамай закликав містян утриматися від участі в масових заходах.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram