15 березня передчасно померла поетеса Олена Савченко, відома широкому загалу під псевдо Лєнка – Нетленка. Багато років поспіль вона була своєрідним «рупором» міста завдяки своїм сатиричним віршам, які публікувала у «Жовтій газеті». Про смерть Олени повідомила у мережі Фейсбук її подруга по перу, журналістка Інна Дідик:
« І досі не можу це усвідомити. Не можу, не можу і не хочу! Серце відмовляється вірити — не стало Олени Савченко, знаменитої Лєнки-Нєтлєнки. Якась жахлива, безглузда смерть — тільки 15 хвилин тому розмовляли, сміялися, раділи, бажали одна одній усі гаразди, і раптом — прірва, яку не перестрибнути, не подолати...
З Оленою ми товаришували більш як 20 років. Весела, енергійна, струнка, доброзичлива , вона нікому не заздрила, не тримала каменя за пазухою, і хоча їй не завжди легко жилося (двох дітей виростила без чоловіка), не скаржилася на життя. Увесь життєвий біль, розчарування, негаразди вона переливала в свої “нєтлєнки”. Писала з гумором, величезною самоіронією про те, що болить і про те, що радує. Розуміючі, що життя трагікомічне і стогнанням не допоможеш, вона робила свою справу, а здібностей і талантів у Олени було чимало. Лєнку інколи називали Губерманом в спідниці, та насправді вона була унікальною, ні на кого не схожою у своїй творчості. За простенькими на перший погляд гумористичними віршиками, стояла серйозна життєва філософія й досвід людини, яка звикла сміятися крізь сльози.
В театрі “Надєжди малєнькій оркестрик” Олена Савченко була клоунесою. Без неї наші виступи виглядали б пріснуватими, без солі та перчику. Вона вміла представити власний вірш у вигляді маленького шоу з переодяганням, неймовірним реквізитом, капелюшиками, бантами, пір'ями... Мене завжди вражала в ній величезна фантазія, бажання зробити для людини свято. Це стосується не тільки театру, а й повсякденного життя. Олена була прекрасним педагогом й фахівцем своєї справи, мала досить рідкісну професію - “російська мова для іноземців”. Вона навчила говорити російською та українською сотні, а, можливо, й тисячі студентів. Лінгвістично обдарована людина, вона крім української та російської володіла кількома мовами — французькою, англійською, іспанською, турецькою, і навіть трохи китайською, бо певний час викладала китайським студентам. У Олени є цілий цикл прекрасних “навчальних віршів”, які допомагали іноземцям вивчати російську чи українську мови. Пів Полтави вона одарила власними виробами — квітами, іграшками, дзвониками. Живі квіти теж полюбляла. Пророщувала з черенків троянди, з гілочок - туї та інші рослини, вирощувала квіти через розсаду. Та найбільшою любов'ю Олени Савченко була ії власна родина — діти, онуки. Багато уваги вона приділяла своїм вже дорослим дітям, а також розвитку онучек — Марії та Інги. Як старша подруга з більшим досвідом, вона щось радила і мені, як “починаючої бабусі”. Взагалі Лєнка вміла товаришувати і це, я переконана, можуть підтвердити всі ії подруги, усі, хто знав ії особисто» - написала Інна Дідик.
З Оленою Савченко (Лєнкою-Нетленкою) можна буде попрощатися завтра, 17 березня, біля моргу 1-ї міської лікарні Полтави з 12.30-13.00.
Читайте також: У Полтаві помер відомий лікар