Полтава і початок пандемії COVID-19: як це було (ФОТО)

11 березня 2020 року — рівно рік тому — ВООЗ оголосила початок пандемії COVID-19. Тоді у світі було підтверджено 121,500 випадків захворювання.

За ці 365 днів хвороба торкнулася понад 117 млн людей. Вірус зачепив майже 1,5 мільйони українців, 27,7 тисяч з них — хворобу не подолали. У Полтаві потягом цього року померли понад тисяча людей. Як починався карантин у місті і якою була минулорічна весна – пригадаємо завдяки матеріалам наших журналістів.

Ще 29 лютого 2020 року ніщо не віщувало по майбутній карантин. Україна жила звичайним життям, до нас доходили тільки тривожні новини з-за кордону про пширення коронавірусу. У Полтаві цього дня приймали послів шістьох країн. В міській раді для них влатували урочистий прийом. Як бчимо на фото, ще не йшлося про жодні засоби безпеки - на присутніх немає масок, ніхто не дотримується дистанції. Все зміниться за якихось кілька днів. 

1 березня у центрі міста відбувалося багатолюдне свято Масниці з танцями, піснями, конкурсами та пригощанням.

5 березня Полтавщину відвідав Президент України Володимир Зеленський.Він відвідав Нові Санжари, де на резервації перебували громадяни України, евакуйовані з Китаю. Тоді ж Глава держави оголсив про початок "Великого будівництва". 

Рівно рік тому у Полтаві відпрацювали алгорит дій при виявленні хворого на коронавірус і транспортування його до лікарні. 

У навчаннях брали участь медики, поліція, та ДСНСники. 

16 березня на засіданні комісії техногенної безпеки ухвалили рішення про тимчасове закриття розважальних закладів, закладів громадського харчування, ринків, базарів міста тощо. «Продуктові магазини, аптеки, банки, АЗС, поштові відділення авто та залізничні вокзали - працюватимуть у звичному режимі» було сказано у заяві комісії. 

18 березня Укрзалізниця тимчасово припинила перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення.

18 березня Полтавська асоціація бізнесу виділила 1,5 млн грн на 3 апарати штучної вентиляції легень та медобладнання.

20 березня Полтава вже жила у режимі карантину. Були закриті магазини, ТРЦ заклади громадського харчування. Фоторепортаж з карантинної Полтави дивіться тут.

23 березня  службові автомобілі Полтавської обласної ради передали  у розпорядження медиків. Мова йшла  про 14 авто: 12 легковиків та 2 мікроавтобуси

24 березня. В Україні  офіційно підтверджено 84 випадки захворювання на коронавірус. На Полтавщину надійшли 5 тисяч ескпрес  тестів на коронавірус.  014

25 березня. В Україні оголосили режим Надзвичайної ситуації. 

26 березня полтавцям заборонили перебування на дитячих, спортивних та ігрових майданчиках. Таке рішення озвучили під час комісії питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Крім того, діти до 14 років не можуть перебувати на вулицях міста без супроводу батьків.

27 березня.У Полтаві прийнято рішення по організацію спецрейсів для медикі та комунальників. 

31 березня у Полтаві комунальники та працівники ДСНС розпочали дезінфекцію під’їздів будинків для запобігання поширенню коронавірусу.

31 березня журналістам розповіли, як ховатимуть померлих від коронавірусу. Директор "Спецкомбінату похоронно-ритуального обслуговування" Рамазі Заркуа запевнив, що працівники підприємства вже отримали відповідні інструкції на цей випадок.

1 квітня у Полтаві почали дезінфікувати парки. 

4 квітня. Тодішня очільниця медицини Полтави Вікторія Лоза показала, як готують лікарні міста до прийому хворих на коронавірус.

6 квітняу Полтаві громадський транспорт почав  перевозити лише працівників галузей, що забезпечують життєдіяльність міста в умовах карантину. До цього переліку ввійшли  медики, поліцейські, комунальники, продавці, аптекарі та представники деяких інших галузей.

6 квітня на 11-ти телеканалах України стартували  онлайн-уроки для школярів України.

7 квітня. У Полтаві зафіксували перший підтверджений випадок захворювання на COVID-19. Захворіла 62-річна жінка, яка раніше контактувала із інфікованим мешканцем Машівки. Всього на Полтавщині на той час було вже 12 підтверджених випадків коронавірусу. 

9 квітня. Стало відомо про масове звільнення медичних сестер у п’ятій міській лікарні Полтави, яка переобладнана під інфекційну. Соцмережами Полтави інформація шириться від самого ранку – за різними даними , звільнилося більше десяти сестер.

23 квітня у Полтавському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф презентували  капсулу для транспортування хворих на коронавірус.

14 квітня стало відомо про ще один випадок захворювання на коронавірус. Занедужала 75 річна жінка. 

15 квітня. Стало відомо про перший на Полтавщині випадок смерті від коронавірусу. Помер 84 річний чоловік. у Кременчуці.

17 квітня у ЗМІ говорили вже по спалах коронавірусу. Померли троє людей у Кремнчуцькому районі. 

22 квітня ми побували у третій міській лікарні та побачили, як вона працює в умовах пандемії. 

В цей час у Полтаві працювали три мобільних бригади, які тестували на коронавірус. 

22 квітнястало відомо про продовження карантину до 11 травня. 

1-го травня запрацював центральний ринок. Щоправда, без погодження із Держпродспоживслужбою та дотримання санітарних вимог. Майже одразу поліція та Держпродспоживслужба зафіксували у його роботі чисельні порушення та виписали на керівництво ринку штраф у сумі 170 000 гривень.

Фоторепортаж про відновлення роботи ринку дивіться тут

12 травня Полтава почала поступово виходити з карантину

з 22 травня почали відновлювати роботу міжміського транспорту. 

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram