Після медійного резонансу у Градизьку на Полтавщині з фасаду місцевого будинку прибрали герб СССР

У Градизьку Кременчуцького району відремонтували фасад будинку культури, а на ньому розфарбували комуністичну ліпнину. Це – серп і молот червоного кольору на фоні колосків пшениці. Голова ОТГ Мирослав Носа у коментарі ЗМІ підтвердив цей факт, заявивши таке : «Чомусь ця ліпнина нікому не цікава була, доки ми не завершили ремонт. Якщо ми її зіб’ємо, то що там буде?».

За словами регіонального представника Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олега Пустовгара, дії очільників Градизької ОТГ можна тлумачити як порушення підпункту «д» пункту 4 частини першої статті 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

- За 6 років було достатньо часу, щоб демонтувати цю ліпнину. Є приклади і в Україні, і в області, де на місці таких символів з’являлися державні символи або символи громади, – розповів у інтерв’ю полтавським телеканалам Олег Пустовгар.

За його словами, протягом 2020 на Полтавщині демонтували близько десяти комуністичних символів і п’ять пам’ятників. Їх відвозять у спеціалізований музей «Парк радянського періоду» в Путивлі, що на Сумщині.

Після медійного резонансу фасад Градизького будинку культури цими днями очистили від елементів герба імперії зла - СССР.

Олег Пустовгар закликав відповідальних осіб невідкладно усунути іншу комуністичну символіку: стеллу «Комсомольськ» на в’їзді до міста Горішні Плавні, стеллу «Куйбишеве» на в’їзді до селища Вишневе неподалік Оржиці, а також герби СССР з фасадів Південного вокзалу м.Полтава, будинків культури селища Більськ неподалік Котельви, селища Рашівка неподалік Гадяча.

Північно-східний відділ УІНП