14 лютого святкують День святого Валентина. У цей день закохані по всьому світу дарують один одному валентинки, роблять подарунки і зізнаються у коханні. Існує кілька легенд про походження свята закоханих.
Історія свята
Одна із гіпотез походження свята - від Луперкалій Стародавнього Риму - пастуших свят родючості, які відзначалися 15 лютого. Цього дня римляни жертвували тваринами, знімали з них шкуру та ходили по містах. Усіх зустрічних жінок били бичами з биків - на легкі пологи. У кінці святкування усі роздягалися. Папа Римський заборонив Луперкалії і незабаром це свято замінив світський День закоханих.
Ще одна версія походження свята - легенда про святого Валентина. Згідно з нею, римський імператор Клавдій II заборонив жінкам виходити заміж за військових, а воїнам - одружуватися, оскільки вважав, що шлюб заважає бойовому духу.
Проте молодий священник Валентин таємно вінчав коханих. За це його посадили у в'язницю і засудили до страти. В ув'язненні святий Валентин познайомився з красивою дочкою наглядача Юлією. Перед стратою він написав їй любовний лист з підписом "Твій Валентин". Його стратили 14 лютого 269 року.
У Західній Європі День Святого Валентина святкують з XIII століття, в США — з 1777 року. У Російській імперії відзначали День Валентина попри невдоволення Православної церкви. Свято особливо було популярним у дворян: цього дня влаштовували бали та утворювали пари.
Традиції Дня святого Валентина в різних країнах
В Японії на День Валентина дівчата дарують хлопцям домашній шоколад і шоколадні цукерки. При цьому, його обов'язково треба робити самій - дарувати покупний шоколад вважається непристойним.
У Франції заведено дарувати дорогоцінні прикраси і писати любовні вірші. В США закохані дарують один одному коробку цукерок у формі серця, куди кладуть білі і червоні цукерки. У Данії валентинки роблять у формі паперової сніжинки, а всередину вкладають проліски.
В Естонії у цей день вшановують не тільки романтичну любов, а й сімейну. Валентинки та подарунки дарують членам сім'ї, друзям і колегам. На Філіппінах свято відзначають цілий тиждень - гуляють весілля, влаштовують фотосесії та застілля. Бідні молодята мають змогу відгуляти весілля у цей період за рахунок місцевого самоврядування.
Читайте також: Полтавцям пропонують влаштувати романтичне побачення в музеї