У Полтаві відкрилася виставка узамбарських фіалок

У приміщенні Полтавського симфонічного оркестру ( Європейська, 49) сьогодні відкрилася виставка сенполій, або більше відомих як кімнатні чи узам барські фіалки. Це – одна з найпопулярніших кімнатних рослин. У світі існують цілі співтовариства любителів фіалок, виходять спеціалізовані видання, присвячені селекції та догляду за цими рослинами.

Полтавка Світлана Черевань захоплюється фіалками протягом багатьох років.

« Якось потрапила до мене перша квітка, і з того все почалося. Років двадцять триває моє захоплення . У моїй колекції близько шістсот сортів. Займатися іншими справами я не можу, бо увесь час у мене забирають квіти – полив, пересадка догляд тощо. Рослина досить вибаглива – часто треба пересаджувати, берегти від протягів та шкідників тощо. У мене одна кімната повністю під фіалками, вирощую їх під штучним освітленням. По периметру кімнати чотири стелажі».

Нові сорти Світлана не вирощувала – каже для цього потрібно багато місця:

« Потрібно висіяти тисячу сінців, і з них вибирають кращі екземпляри. У мене для цього, на жаль, не має приміщення. Але все одно, фіалки – мої улюблені квіти. Всі вони гарні. А найбільше люблю «химери» - двоколірні фіалки. Їх складно вирощувати, бо якщо розмножувати з листка, зникають смужки. Я готова ділитися секретами вирощування фіалок, так що усих запрошую на виставку»

Виставка працюватиме до 20 лютого, з 9 до 17 години.

Довідково: Назву «сенполія» квітка отримала від свого першовідкривача Сен-Поля, а «узамбарська фіалка» через географічне місцеположення, і схожість квітки із звичайною фіалкою (Viola). Перші згадки про сенполії були зафіксовані бароном Вальтер фон Сеп-Поль більше ніж століття тому в 1892 році, на території Танзанії, в районі Узамбарських гір. Вперше сенполія була представлена на міжнародній виставці квітів в Генті в 1893 році. Після виставки право для промислового розведення сенполії було викуплено фірмою Ф.Бенарі. В 1894 році сенполії добрались і до США де зразу ж завоювали популярність серед кімнатних рослин. 1895 році в Нью-Йоркському журналі «American Gardening» появилась перша стаття про узамбарських фіалок. До 1949 року налічувалось близько сотні сортів сенполії. На сьогоднішній день їх число перевищує декілька тисяч.

Читайте також: Дзеркальна дата: кому сьогодні пощастить?