Сьогодні в.о. начальника Управління з питань фізичної культури і спорту Полтавської облдержадміністрації Ігор Петраш прозвітувався про роботу відділу за 2012 рік. При цьому чиновник розповів про досягнення нашої області протягом минулого року.
Так, за даними Ігоря Петраша, до основних досягнень нашого регіону можна віднести наступні...
Згідно з Програмою будівництва сучасних спортивних майданчиків зі штучним покриттям на 2008-2012 були збудовані майданчики зі штучним покриттям (розмір: 42×22м). Вони були встановлені в с. Піщане Кременчуцького району, селищах Диканька, Шишаки та Білики Кобеляцького району. За рахунок коштів установ та організацій відповідні майданчики облаштували і в Полтаві (2), і в Кременчуці (2). З’явилися 2 хокейних майданчики, 2 футбольних поля, 2 площадки для пляжного волейболу. Варто відзначити: 10 з вищезазначених майданчиків збудували у сільській місцевості.
У 2012 році чиновники доклали зусиль для того, щоб залучити до занять спортом громадян за місцем роботи. На проведення відповідних заходів, спартакіад, було виділено 330 тисяч гривень. Як повідомив Ігор Петраш, на підприємствах, установах і організаціях всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи займається понад 197 тис. осіб.
До речі, команда Полтавської області узяла участь у Всеукраїнській спартакіаді держслужбовців, де посіла ІІІ загальнокомандне місце. На Всеукраїнському фестивалі «Козацькі розваги» серед важкоатлетів вона виборола ІІ місце.
На початку 2012 року на Полтавщині створили штатну спортивну команду резервного спорту нашого регіону, до якої ввійшло 14 спортсменів віком до 23 років, що регулярно отримують заробітну плату.
За словами Ігоря Петраша, у 2012 році на Полтавщині завершили будівництво критого 25-метрового плавального басейну в Полтавському юридичному інституті Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого. До того ж — завершили і реконструкцію 50-метрового басейну в Полтаві та 25-метрового плавального басейну ДЮСШ № 2 у Комсомольську. Відреконструювали чиновники і приміщення друкарні під ДЮСШ в селищі Решетилівка. Проведено капітальний ремонт семи спортивних залів, а саме: Вільховатської та Шенгурівської селищних рад Кобеляцького району, с. Кейбалівка Пирятинського району, СК «Вагонобудівник», ДЮСШ № 2 м. Кременчука та ДЮСШ № 1 м. Полтави. А також — легкоатлетичного манежу стадіону «Ворскла», трьох районних та сільських стадіонів, на що витрачено 11,6 млн. грн.
Та найголовнішими здобутками області є досягнення полтавських спортсменів. Так, у 2012 році на Полтавщині активізувалась фізкультурно-оздоровча робота серед ветеранів спорту. Таким чином до фізкультурно-оздоровчих занять вдалося залучити понад 3,6 тисяч ветеранів. Вони беруть участь у змаганнях з 24 видів спорту. 11 спортсменів стали переможцями міжнародних змагань.
Переможцями та призерами міжнародних змагань з олімпійських видів спорту у 2012 році стали:
Провідні спортсмени області з неолімпійських видів спорту на чемпіонатах Європи та світу у 2012 році показали наступні результати:
Що стосується інших здобутків полтавських спортсменів у 2012 році, то вони такі...
Футбольна команди «Райз — Максимко» (м.Лубни) посіла І місце на чемпіонаті України з футболу серед ветеранів 35 років і старше.
Команда з міні-футболу Кременчуцького району виборола II місце у Всеукраїнських змаганнях ВФСТ «Колос» АПК України серед ветеранів 50 років і старших (м. Берегове).
За підсумками участі у фіналі Всеукраїнських сільських ігор з футболу (міні-футболу) Полтавська область посіла І загальнокомандне місце.
У фінальних змаганнях XIV Всеукраїнської спартакіади серед дітей-інвалідів «Повір у себе» в 2012 році від Полтавської області узяло участь 45 дітей. Вони вибороли 60 медалей (36 — золотих, 18 — срібних, 6 — бронзових.
На XXX літніх Олімпійських іграх в складі збірної України Полтавська легкоатлетка Ганна Мельніченко посіла Х місце у програмі легкоатлетичного семиборства.
На XIV літніх Паралімпійських іграх Полтавщину представляло шість спортсменів, які поклали до скарбниці збірної України 4 золотих, 5 срібних та 2 бронзові нагороди. Серед переможців — Андрій Голівець (золота медаль у штовханні ядра), Євген Богодайко (завоював 2 золотих та 2 срібних нагороди з плавання), Оксана Хруль (здобув 1 золоту та 1 срібну нагороду з плавання), Дмитро Виноградець (має 2 срібних та 1 бронзову медаль з плавання) та Денис Соболь (здобув 1 бронзову медаль з академічного веслування).