Полтавські перевізники нехтують Правилами дорожнього руху

В Управлінні Державтоінспекції області відбувся брифінг із засобами масової інформації за участю заступника начальника Управління ДАІ УМВС України в Полтавській області підполковника міліції Ігоря Володимировича Палієнка.

На зібранні присутні говорили про результати проведення в регіоні комплексу профілактичних заходів на пасажирському автомобільному транспорті, зміни у законодавстві щодо термінів дії посвідчення водія та створення в області Центрів надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних засобів.

На початку брифінгу Ігор Палієнко подякував представникам ЗМІ за співпрацю та об’єктивне висвітлення ходу профілактичних заходів на пасажирському транспорті і зазначив, що основна мета проведення таких заходів - це попередити і не допустити скоєння дорожньо-транспортних пригод.

«За час проведення заходів інспектори ДАІ оглянули близько 5 000 автобусів, які використовуються для перевезення пасажирів, - зауважив Ігор Володимирович, - під час перевірки 386 суб’єктів господарювання виявлено 59 порушень Закону України «Про дорожній рух», у тому числі випуск на лінію транспортних засобів, що мають технічні несправності – 20. Усього виявлено 139 технічно несправних автобусів, з несправним або заблокованим аварійним виходом – 27, з незаконно встановленими додатковими місцями для сидіння – 23, з несправностями (невідповідностями) шин – 41, з несправностями рульового управління – 9».

Заступник начальника Управління ДАІ зазначив, що 7 водіїв автобусів перебували на маршрутах у стані алкогольного сп’яніння, що могло стати однією із причин ДТП. Також виявлено 50 фактів перевищення встановлених обмежень швидкості руху водіями, 187 - перевезення пасажирів понад встановлену кількість, керування водіями автобусів без ліцензійної картки – 22, керування водіями автобусами, що не пройшли обов’язковий технічний контроль – 22, відхилення від визначених маршрутів руху – 272, зберігання автобусів, що використовуються для перевезення пасажирів на комерційній основі, поза встановленими місцями їх стоянки – 5.

На брифінгу також обговорили нововведення до змін у законодавстві щодо термінів дії посвідчення водія. Заступник начальника УДАІ повідомив, що набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року №185 про «Деякі питання виконання Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують особу чи її спеціальний статус». Цією Постановою затверджені єдині зразки бланків документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, у тому числі й посвідчення водія.

Даним законодавчим актом були встановлені наступні строки дії для посвідчення водія: - на право керування транспортними засобами категорії А, А1, В та В1, оформлені і видані після набрання чинності цією постановою - протягом двадцяти років з дати їх видачі, - інших категорій - протягом десяти років із зазначеної дати.

Такі посвідчення підлягають обміну в установленому порядку. Документи, видані до набрання чинності цією постановою, є чинними протягом строку, на який їх було видано. До запровадження і видачі документів, зразки бланків яких затверджені цією постановою, документи оформлюються з використанням бланків попередніх зразків.

Насамкінець Ігор Володимирович повідомив, що в області буде створено Центри надання послуг, пов’язаних з використанням автотранспортних засобів на базі відділів та відділень реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ підпорядкованих УМВС. Робота працівників центру щодо прийому фізичних та юридичних осіб організовується в період з вівторка по суботу. Типовий графік роботи працівників центру наступний: початок робочого дня о 9.00, обідня перерва – з 13.00 до 13.45, кінець робочого дня: у вівторок, середу, четвер, п’ятницю – о 18.00, у суботу – о 16.45. Напередодні святкових днів – робочий час зменшується на одну годину. Не приймальні дні – неділя, понеділок.