Січневий локдаун майже стовідсотково продовжать, адже три тижні - це занадто мало. Цього часу може витсавичти тільки для стабілізації захворюваності, а для її зниження треба не менш як 6 тижнів таку думку висловив стратег, інфекціоніст, консультант з управління змінами Вадим Арістов.
"Крім того, є проблема з тестуванням і статистикою в регіонах - захворюваність знижується, а темпи госпіталізації зростають. Тобто, ймовірніше, є значний рух епідемії, якого ми не бачимо в цифрах захворюваності. Саме тому можливий серйозний розгін епідемії вже наприкінці першого тижня січня, через що і можуть запровадити локдаун. У нас знищена санепідемслужба, у нас нічим боротися з епідемією, і тому ми приречені час від часу йти на такі заходи", - розповів Арістов у коментарі Главреду.
За його словами, цілком ймовірно, що в найближчий рік локдаунів буде кілька.
"Спочатку в січні, після чого в лютому-березні знову буде розгін епідемії і вже в березні - наступний. Далі після цього буде тепла пора року, коли поширеність вірусу зменшиться, а з приходом холодів, у жовтні-листопаді, знову обговорюватимуть черговий локдаун", - підкреслив експерт.
Також Арістов зазначив, що вакцинація поки не вплине на ситуацію.
"У березні ми отримаємо кількість доз, яка дозволить вакцинувати 4 млн. У масштабах країни — це ніщо, 10 відсотків. Та ще й вакцинувати першими планують військових і поліцейських, хоча це, в основному, молоді люди, яким коронавірус не такий страшний, як літнім", - додав він.