Комендантська година, заборонені феєрверки та Новий рік в ізоляції – полтавець розповів про суворий карантин у Німеччині

Доки українці із тривогою чекають на можливий післяноворічний локдаун, у багатьох країнах Європи іще до зимових свят запровадили суворі карантинні обмеження. Однією із таких є Німеччина. Оскільки «наші люди усюди», то ми знайшли полтавця, який багато років мешкає у німецькому Штутгарті. І він розповів про те, як німці протистоять коронавірусній загрозі.

Генріх Пфайфер раніше мешкав у Полтаві на вулиці Соборності. Проте вже багато років він живе і працює у німецькому Штутгарті. Ми зв’язалися із ним телефоном та розпитали про те, як виглядає карантин у Німеччині.

Він розповів, що Із 16-го грудня по 10 січня у Німеччині запровадили іще більш жорсткі обмеження. Діятимуть вони впродовж усіх новорічних свят. У країні заборонена роздрібна торгівля (окрім продуктів), закриті кафе та ресторани (працюють лише ті, які забезпечують доставку або роблять їжу «на винос»), зачинені заклади сфери послуг – масажні салони, перукарні, фітнес-центри.

На відкритому повітрі можуть зустрічатися не більше двох персон, які належать не до однієї родини. Вдома можна збиратися групами не більше п’яти людей не з однієї сімї (у цю кількість не входять діти до 14 років).

За словами Генріха Пфайфера, маски німці носять досить дисципліновано – близько 85 відсотків не знімають їх у публічних місцях.

Лише відсотків десять можуть приспустити маску, очікуючи автобус на зупинці чи потяг на станції. Взагалі ігнорують карантинні обмеження лише незначна кількість німців, переважно, молодь.

Окрім загальнонімецького карантину у кожній землі приймають свої додаткові обмеження. У землі Баден-Вюртемберг, до якої належить Штутгарт, високий рівень захворюваності та смертності внаслідок COVID-19, тому ту запроваджена комендантська година із 20:00 до 5:00. У цей час ви не можете вийти із дому за покупками чи піти у гості. Знайому нашого співрозмовника, яка після 20-ої на машині поверталася із церкви, зупинили поліцейські. Штрафувати не стала, але попередили, що після наступного порушення у неї будуть проблеми.

Щоб уникнути штрафів та покарання підприємства видають працівникам довідки із адресами місця роботи та проживання. Їх може перевірити поліція, якщо зупинить жителя Німеччини на вулиці.

При цьому вдень дозволеними залишаються заняття спортом на свіжому повітрі, вигул тварин тощо.

Ми також цікавимось тими умовами, в яких німці святкуватимуть цьогорічні Різдво та Новий рік. Деякі послаблення дійсно будуть, проте незначні.

-Послаблення зроблять лише на різдвяні свята – із 24 по 26 грудня. У цей період знімуть обмеження щодо пересування у вечірній час, можна буде відвідати рідних та близьких. Проте на новорічну ніч такого послаблення немає. Тобто німці будуть зустрічати Новий рік кожен в себе вдома. Феєрверків у новорічну ніч також не буде, тому що їх заборонили продавати, - пояснив Генріх Пфайфер.

Так у Штутгарті відзначали Новий рік кілька років тому. Проте у 2020-му місцеві жителі зустрінуть свято вдома.

Він також розповів, що німецькі міста вже прикрашені до свят, проте численні різдвяні ярмарки у країні скасовані, серед них – і один із найвідоміших у світі, який щороку проводили у Нюрнбергу.

Цього року у Німеччині відмінили традиційні новорічні ярмарки.

Втім, Німеччина відрізняється від України не лише суворими карантинними обмеженнями. У країні немає масових протестів приватних підприємців, тому що кожен із них має право на фінансову підтримку від держави. Мінімальна виплата складає 8 000 євро, а більші підприємства могли отримати до 200 000 євро (зараз ця цифра зросла до 500 000 євро).

Із Генріхом Пфайфером ми домовилися іще раз зв’язатися у січні наступного року. Будемо сподіватися, і в Україні, і в Німеччині до того часу ситуація буде кращою і обговорювати жорсткі карантинні обмеження не буде потреби.

Нагадаємо, раніше ми розповіли вам про найжорсткіший локдаун, який запровадили у Лондоні.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram