Управління протягом 2020 року працювало над створенням публічного геопорталу в рамках виконання заходів, передбачених Програмою розвитку геоінформаційної системи містобудівного кадастру м.Полтави на 2018-2020, що затверджена рішенням тринадцятої сесії сьомого скликання Полтавської міської ради від 22.12.2017 зі змінами, які затверджені рішеннями вісімнадцятої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання від 17.10.2018 та тридцять четвертої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання від 12.06.2020.
У Полтаві продовжується робота над створенням публічного геопорталу
Працівники служби містобудівного кадастру в програмному комплексі «SOFTPRO:Містобудівний кадастр» створили шари з відповідними інформаційними ресурсами у сфері містобудівної діяльності у вигляді наборів даних з просторовою геоприв’язкою. Триває постійне наповнення містобудівного кадастру наявною архівною інформацією.
Сучасний програмний комплекс геоінформаційної системи від українського розробника «SOFTPRO: Містобудівний кадастр» управління отримало у вигляді матеріально-технічної допомоги в рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні» від німецького товариства міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».
Компанія SOFTPRO є одним із лідерів щодо впровадження геоінформаційних систем для міст, громад та регіонів в Україні. Геопортали містобудівних кадастрів вже реалізовані в таких містах, як Львів, Чернівці, Миколаїв, Рівне, Біла Церква та інших. Більше інформації про компанію на її офіційному сайті www.softpro.ua
10 грудня 2020 року представник компанії гіс-фахівцець Владислав Гур'янов провів навчання для працівників управління з питань містобудування та архітектури щодо роботи з підсистемами ведення адресного реєстру та реєстрації містобудівної документації.
За сприяння та допомоги німецького товариства міжнародного співробітництва «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» спеціалістами SOFTPRO було модернізовано і розширено функціонал цих підсистем з урахуванням створення Полтавської територіальної громади, до якої увійшло 10 сільських рад та 55 сільських населених пунктів, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020р. № 571-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Полтавської області».
«Ми задоволені співпрацею із GIZ та SOFTPRO. Завдяки внесенню інформації в геоінформаційну систему містобудівного кадастру щодо наявності затвердженої містобудівної документації по сільських територіях, управління буде готове відповідно до чинного законодавства оприлюднити цю інформацію у вигляді відкритих даних після визначення повноважень Полтавською міською радою, що дозволить оперативно приймати управлінські рішення та надавати відповідні послуги після проведення процесу реорганізації» – каже Микола Шевельов.
15 грудня працівники служби містобудівного кадастру також взяли участь у відеоконференції з органами місцевого самоврядування щодо взаємодії з Національною інфраструктурою геопросторових даних України. Даний захід відбувся в рамках виконання плану з реалізації Пілотного проекту, учасником якого серед семи міських рад стала також і Полтавська міська рада.
Нагадуємо, що 1 грудня набрав чинності Закон України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних», відповідно до якого органи місцевого самоврядування зобов’язані оприлюднювати у мережі Інтернет геопросторові дані та метадані. В рамках Пілотного проекту будуть відпрацьовані всі необхідні кроки для забезпечення взаємодії та інтеграції місцевих геопорталів з національним геопорталом у режимі реального часу.
Читайте також: Головою подільської районної ради став представник ОПЗЖ