Існування наукового центру по просуванню ідеї євроатлантичної інтеграції в протиріччя із позаблоковим статусом України не входить
В Україні давно точаться дискусії стосовно цивілізаційного вибору: куди йти на Схід чи на Захід? Зокрема, раніше досить активно велася дискусія з приводу приєднання України до країн блоку НАТО. Однозначної відповіді на це запитання за 22 роки незалежності не змогли дати ні суспільство ні влада. Щоб дізнатися про діяльність полтавських прибічників євроатлантичного вибору ЗМІ поцікавились у Полтавського центру євроатлантичної інтеграції заснованого на базі Полтавського університету економіки і торгівлі.
— Наш центр засновано в 2008 році, — повідомила начальник міжнародного науково-освітнього центру Ірина Ісенко. — Мета — підготовка громадськості до інтеграції України в Євроатлантичну спільноту. За період існування Центру на базі університету було проведено багато наукових конференцій, дебатів та інших просвітницьких заходів. Зокрема з 2008 року відбулись конференції: «Проблеми європейської та євроатлантичної інтеграції України: освітній вимір», «Методологія створення регіональних центрів євроатлантичної інтеграції», «Європейська інтеграція України: шлях інтеграції та демократичних реформ» та інші. Ми досить успішно поширюємо інформацію щодо НАТО серед студентів університету, здійснюємо наукове забезпечення навчального процесу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
По питанню фінансування проекту Ірина Ісенко відповіла, що основні кошти надає «Інститут трансформації суспільства». За її словами, виділені гроші йдуть на книги, теки, анкетування і організацію проведення конференцій та дебатів.
На запитання, чи не існує в діяльності центру протиріччя з політикою державної влади, яка нещодавно остаточно проголосила позаблоковий статус, Ірина Ісенко відзначила:
— В жодному випадку, адже ми займаємось не пропагандою, а просвітницькою діяльністю, і організацією публічних дискусій на тему євроатлантичної інтеграції.