КАДЕТСЬКИЙ КОРПУС У ПОЛТАВІ ПЕРЕТВОРЯТЬ НА KUKOBAARTCENTRE

Під куполом другого Мистецького Арсеналу вже заплановано проведення найсучасніших мистецьких інсталяцій

Досить нестандартне рішення нещодавно прийняли у «Фонді захисту і підтримки талановитих дітей» ім. А. Кукоби з приводу подальшої долі будівлі Кадетського корпусу в Полтаві. Як повідомив директор Фонду Анатолій Лобач, по-перше, вирішено трансформувати Фонд у Центр авангардного та сучасного мистецтва KukobaArtCentre. Такі дії у ногу з часом стануть підвалинами для перетворення наразі напівзруйнованої будівлі на аналог Мистецького Арсеналу у Києві.

При цьому разом із галереями вирішено залишити один із коридорів у «первісному вигляді», повторюючи таким чином досвід Хіросіми (будівля префектури важкої промисловості) та Волгограду (будинок Павлова). В інших приміщеннях планується зробити лише косметичний ремонт, бо обшарпані стіни будівлі стануть прогресивним тлом для сучасного мистецтва:

— Ми плануємо організовувати у стінах цього полтавського Мистецького Арсеналу не тільки художні та фотовиставки сучасних митців, але й їхні інсталяції. Тому сірі стіни з пліснявою лише підкреслюватимуть нестандартні роботи митців, — повідомив Анатолій Лобач. — У цьому плані також вирішено не реставрувати купол будівлі, бо там буде зала для 7D-інсталяцій. Наприклад, коли буде у Полтаві дощ, то київський митець-авангардист Сергій (Пінчер) Квасовський-Ново проведе відповідну інсталяцію «Дощ». Тобто відвідувачі інсталяції опиняться в умовах реального дощу. Він же на літо вже запланував інсталяцію «Озон», коли відвідувачі милуватимуться блискавками та громом.

Окрім мистецтва у стінах Кадетського корпусу буде й, як писав Олександр Пушкін, «русский дух». А саме — заплановане відкриття кімнати Фонду «Русский мир». Таку умову перед Фондом поставила міська влада: «Хочете „Руський мір“ — реставруйте певну площу в будівлі». Не без труднощів, але така пропозиція все-таки втілилися в життя за підтримки Президента РФ Володимира Путіна, який навіть пообіцяв приїхати на відкриття кімнати, бо вважає Полтаву знаковим для Росії містом.

Для ідеологічної симфонії в стінах Кадетського корпусу відкриють й зал, присвячений гетьману Івану Мазепі. Громадські організації, які пролобіювали створення такого залу, повідомили, що таким чином постать українського гетьмана буде вшанована якщо не пам’ятником, то культурно-історичним осередком, який носитиме його ім’я. Маємо надію, що відвідувачі цього залу не перетинатимуться із відвідувачами «Русского мира», щоб не порушувати цю ідилію толерантності.