Сьогодні у православних християн розпочався Різдвяний піст, який триватиме сорок днів - до 7 січня. Цей піст ще називають Пилипівським або Пилипівкою, тому що напередодні – 27 листопада — церква відзначала день преподобного апостола Пилипа.
В цей час, згідно традицій Православної Церкви та церковного Уставу, християни не вживають в їжу продукти тваринного походження, а також уникають надмірних веселощів, для того, щоб гідно приготуватися до зустрічі великого свята Різдва Христового. Говорить протоієрей Олександр Міщенко:
« Піст – це особливий духовний подвиг, смисл і значення якого людина осягає не відразу, усі ми вчимося бачити істинне значення і знаходити правильне співвідношення і для тілесного посту, (обмежень у їжі), поклонів та інших обмежень, і духовної вправи ( покаяння, молитви) , тобто, радості життя в Христі. Постимось же ми для вдосконалення себе в чесності, постимося, щоб змирити свою гординю, постимося, що б незліченними трудами повернути собі красу душі, осквернену страстями і забруднену гріхом. У кожного, безумовно, є своя міра пісних подвигів. Проте, піст , як духовний так і тілесний, не повинен бути приводом для гордості, і звеличування. Дійсно, піст – час смиренності і бачення своїх гріхів. Треба намагатися поститися, що б упокоритися перед лицем Господа нашого»
Той, хто постить, за словами священників, повинен більше уваги приділяти своєму духовному життю: молитися в храмі і вдома, читати Святе Письмо та християнську релігійну літературу, обмежити все те, що відволікає від спілкування з Богом - перегляд розважальних телепрограм та літератури тощо. Якщо хтось перебуває у сварці чи тримає на когось гнів - необхідно примиритися з цією особою, бо гріхи гордості, гніву, осуду, ненависті, злоби позбавляють того, хто постить, всіх плодів його праці.
Читайте також: Полтавські храми, яких більше немає