Сесія без Мамая чи новий тур? У Полтаві таки зривають оголошення результатів виборів

Нагадаємо коротку передісторію. 22-го листопада у Полтавській ОТГ проводили другий тур голосування із виборів голови. За даними зі штабів кандидатів переміг колишній міський голова Олександр Мамай, якого підтримали 52,81% (31 564 голосів). Його суперник – кандидат від «Слуги народу» Сергій Іващенко отримав 47,19% (28 207 голосів) і визнав свою поразку.

Дві районні у місті ТВК – Шевченківська та Київська – оперативно порахували протоколи із ДВК та передали дані до міської територіальної виборчої комісії. А от на Подільській ТВК підрахунок затягнувся.

Коли результати виборів не змогли визначити ні на другий, ні на третій, ні на четвертий день після виборів представники партії «За майбутнє» заговорили про свідомий саботаж та спробу зірвати офіційне оприлюднення результатів голосування. Звинуватили у цьому партію «Слуга народу», яка має голову та більшість у ТВК. Ситуація доходила до абсурду, коли на ТВК спочатку не могли знайти комютерника, а потім – зачиняли його у кабінеті.

Подільська ТВК мала порахувати дані та передати протоколи у міську ТВК до кінця дня 25-го листопада. Кілька разів представники ТВК дійсно привозили документацію, але вона була оформлена із порушеннями та помилками. Звісно, у міській ТВК її відмовлялися приймати і завертали на виправлення. У Подільській ТВК переробляли і… знову привозили документи із помилками. Так до кінця дня із передачею протоколів не склалося.

26-го листопада міська ТВК зібралася на засідання і дала Подільській ТВК останній шанс – передати документацію до 00:00. А потім – іще один шанс – надати протоколи до 8:00 27-го листопада. А ні у перший, ані у другий термін представники Подільської ТВК не вклалися. Тоді зранку 27-го листопада троє представників Полтавської ТВК приїхали до Подільської районної ради (тут розташовується Подільська ТВК), щоб забрати документацію, перевірити її і самим визначити результати голосування у цьому районі міста.

Проте забрати документацію представникам міської ТВК не вдалося. На 8:00 на засідання комісії прибули лише 6 із 18 членів Подільської ТВК. Була відсутня голова комісії та більшість представників від «Слуг народу».

-Учора увечері я телефонувала до членів комісії та повідомляла, що міська ТВК вранці приїде забирати виборчу документацію. Всі члени комісії були повідомленні. Станом на ранок зявилися лише 6 членів Подільської ТВК. Дехто говорить, що не зявилися за станом здоровя, перебувають у лікарні, пішли за довідкою, - розповідає член комісії Тетяна Орєхова.

За словами члена комісії документація перебуває у кабінеті голови ТВК у зачиненому сейфі. Можна припустити, що протоколи до міської ТВК не передадуть. І офіційні результати голосування по Подільській ТВК не будуть оприлюднені.

Далі ми переходимо до площини здогадок та припущень.

За найбільш неймовірним варіантом вибори у Полтавській ОТГ можуть визнати такими, результати яких неможливо встановити. І можуть призначити перевибори. Втім, це все виглядає більш фантастичним сценарієм розвитку подій. Є інший, цілком реалістичний.

Саботажем у Подільській ТВК політичні опоненти Олександра Мамая максимально затягують оголошення його головою Полтавської ОТГ. І доки він не має офіційного статусу планують провести першу сесію ради без Мамая. Законодавство передбачає таку можливість. Голова міської ТВК на сесії оголосить результати виборів депутатів ради і вони набудуть повноважень. А далі, відповідно, можуть обрати керівні органи ради – спершу президію, а потім – секретаря ради, який буде виконувати обов’язки міського голови. Якби голову вже офіційно визнали обраним, то право подати кандидатуру секретаря мав би саме він. А так депутати можуть обійтися без рекомендації Мамая.

Потім, коли Олександра Мамая таки офіційно визнають переможцем виборів, він фактично отримає раду із вже обраним більшістю секретарем. Таким чином голова ОТГ може опинитися у ситуації, коли матиме номінальну владу, але фактично не зможе впливати навіть на призначення секретаря та заступників.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram