Як захистити свій дім від крадіїв?

Щодня в Україні грабують сотні квартир. З року в рік кількість таких злочинів постійно збільшується. Як захистити свій будинок ? Читайте поради від Поліції охорони міста Полтави:

  • Якщо ви потрапили у зону діяльності квартирних злодіїв і допустили будь-яку необачність: не замкнули двері, кватирку, балкон, залишили ключі під килимком або в поштовій скриньці, ваше житло неодмінно “обчистять”. Варто зазначити, що в переважній більшості грабіжниками виявляються “гастролери” – злодії, які пересуваються країною у пошуках легкої наживи.
  • Багато хто, почувши, що десь в його будинку обікрали квартиру, відразу ж знімають старі двері і на їх місце ставлять дорогі броньовані. Такими діями ви лише покажете “непроханим гостям”, що і у вас є чим “поживитися”. Краще залишити на місці старі двері, а за ними поставити нові. Окрім потужних дверей, значення має якість замку. Не варто економити на ньому – чим надійніше замок, тим менше шансів у грабіжників.
  • Якщо ви живете на першому поверсі, поряд із зовнішньою газовою трубою або пожежними сходами, поставте грати на вікна. Одним із найбільш надійних способів захисту від квартирних “злодіїв” є сигналізація. Система безпеки встановлюється в квартирі і виводиться на пульт охорони. А якщо до будинку спробують залізти грабіжники, в лічені хвилини оборона прибуде на місце злочину.
  • Якщо до вашої квартири під певним приводом (працівник відділу соціального захисту, сантехнік, перевірка вентиляції, підключення Інтернету) прийде навідник, то, лише на хвилину впустивши на поріг, ви дасте йому можливість оцінити “привабливість” приміщення, систему замків і наявність сигналізації.
  • Значно зменшує вірогідність квартирної крадіжки присутність в приміщенні собаки. Допомагає зберегти майно імітація присутності в приміщенні господарів – підключення до таймерів музичного центру, телевізора, освітлення та інших електричних приладів, які за заздалегідь закладеною програмою включатимуться на певний проміжок часу.
  • Завжди відмовляйтеся від пропозицій незнайомців поворожити, напитися води, прийняти ліки. Як правило, такі відвідини закінчуються крадіжками. Якщо відвідувач вам не знайомий і відрекомендувався представником якоїсь служби, до якої ви не зверталися, прочинивши двері, перевірте його посвідчення. Якщо виникли сумніви, подзвоніть в службу, попросіть його зайти іншим разом, звернетеся в поліцію, покличте сусідів. Обов’язково перепишіть номери аудіо-, відео-, комп’ютерної і телефонної техніки, цінних паперів і банківських карток. Це допоможе у пошуках злочинця, якщо квартиру обчистять.

ПАМ'ЯТАЙТЕ:

  • Не повідомляйте домашню адресу і номер телефону стороннім без потреби.
  • Якщо продаєте цінні речі, не вказуйте в оголошенні час своєї відсутності в квартирі.
  • Не носіть ключі від квартири разом з документами. Втративши ключі, негайно замініть замки або ж поставте додаткові двері. Дуже необачно залишати ключі під килимком або в поштовій скриньці. Якщо виявите, що щось недобре із замками (хтось встиг в них длубатися), терміново сповістіть свого дільничного.
  • Закривайте вікна і кватирки, це особливо важливо, якщо живете на першому або останньому поверсі, в квартирах, розміщених біля пожежних сходів і прибудов.
  • Накопичення кореспонденції в поштовій скриньці вказує злочинцям на тривалу відсутність господарів. Домовитеся з родичами або сусідами, аби вони під час вашої відсутності забирали пошту.
  • Подбайте про страховку власного майна на випадок крадіжки.
  • Не застосовуйте для охорони власної квартири засоби, які можуть спричинити тяжкі наслідки для зловмисника: підведення електроструму, встановлення вибухових пристроїв. Оскільки за законом можете понести відповідальність, якщо пастка спрацює.

Довірте охорону Вашого майна професіоналам !

Читайте також:Під Полтавою вакицнують тварин через скаженого кота