Із кожним днем в Україні зростає захворюванність на COVID-19. Тому щодня в закладах охорони здоров’я, визначених для лікування COVID-19, збільшується кількість ліжок. Також збільшується й перелік лікарень, які починають приймати таких хворих.
Загалом у області завантаженість лікарень, визначених для хворих на коронавірусну інфекцію, становить 63,95%. Це не лише пацієнти з підтвердженим діагнозом, а й з підозрами на коронавірус, повідомляє сектор інформаційного супроводу управління інформаційної політики Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації.
"Щодня в закладах охорони здоров’я, визначених для лікування COVID-19, збільшується кількість ліжок. Також збільшується й перелік лікарень, які починають приймати таких хворих. Від початку пандемії вдалося збільшити кількість апаратів ШВЛ із 306 до 411. Але не тільки вони рятують життя, а й наявність кисню (централізованого чи кисневих концентраторів). Якщо у серпні в області було 218 ліжок, забезпечених киснем для хворих із COVID-19, то зараз їх 808. Нині половина із них – 402 – зайняті пацієнтами", – розповів перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.
Заклади охорони здоров’я Полтавської області одними з перших почали підписувати контракти з НСЗУ і вчасно виплачують медперсоналу 300% надбавки до окладу. За жовтень кошти уже отримали. Усього за період карантину медпрацівникам на Полтавщині виплачено майже 70 мільйонів гривень – це кошти НСЗУ та премії з місцевих бюджетів.
"Одне з останніх нововведень на Полтавщині – виплата допомоги медикам, які захворіли на COVID-19. Кошти будуть виділені з обласного бюджету – по 10 тисяч кожному медпрацівнику, який заразився коронавірусом на роботі. Таке рішення було прийнято на останній сесії Полтавської облради, тому Департамент охорони здоров’я ОДА наразі збирає дані, й виплати допомоги будуть проведені до кінця року", – розповів Дмитро Лунін.
Читайте також: Речовий ринок зачинений, проте одягом усе таки торгують