10 листопада біля Полтавської облдержадміністрації ресторатори міста зібралися на акцію протесту. Причина – можливість введення карантину вихідного дня. На думку учасників протесту, це стане «вбивством» багатьох закладів харчування.
Акція – всеукраїнська. Одночасно із Полтавою, протести відбулися у Києві, Львові, Луцьку, Харкові, Рівному, Сумах, Тернополі, Запоріжжі, Маріуполі, Херсоні, Івано-Франківську, Одесі, Дніпрі, Миколаєві, Мелітополі та Черкасах. Усюди вимагають одного: скасувати жорсткі обмеження і дозволити закладам громадського харчування функціонувати далі.
У Полтаві на акцію протесту зібралося близько 200 працівників ресторанної сфери. У багатьох із них в руках – кришки від кастрюль, ложки чи інше кухонне приладдя. Усе це задля того, аби привернути увагу і здійняти шум.
«Сьогодні тут зібралися представники провідних ресторанів Полтави. Усі хочуть працювати, а не втрачати свою роботу, – розповіла організаторка акції Ольга Денисовець, – Ми бажаємо, аби нас почули і не вводили карантин вихідного дня. Влада не має права обмежувати роботу ресторанів. Зараз, як відомо, і так не працює нічна сфера, бо заклади змушені зачинятися о 22:00. А люди мають право на дозвілля так само, як і працівники мають право на роботу».
Ольга Денисовець додала, що заклади громадського харчування слідують усім вимогам щодо боротьби з розповсюдженням вірусу. Працівники користуються масками і рукавичками, проводиться регулярна обробка рук і поверхонь.
«У мене більше 16 ресторанів в Україні. Якщо ми при весняному локдауні мали близько 3 мільйонів гривень збитків і все одно підримували наших працівників, то тепер багато з них просто не переживуть новий карантин. Ресторани закриються всі – рентабельності немає. Є ж дні, у які ми заробляємо гроші: це п'ятниця, субота і пів неділі. Понеділок, вівторок і середа – це дні «для підтримки штанів», коли прибутку майже немає, – прокоментував власник мережі закладів «Челентано» Олег Коротков, – Більше того, зараз люди налякані коронавірусом, тож взагалі майже нікуди не ходять».
Як зауважив ресторатор, після введення карантину вихідного дня закладам не буде звідки брати кошти наоплату оренди приміщень чи на виплати зарплат.
«Якщо раптом наш ресторан зачинять, це негативно відобразиться на моєму житті, на моїх кредитах і дітях. Зараз важко. Ми з дуже тяжко пережили перший карантин, працювали на доставку. Але зараз це не те, що ми можемо собі дозволити", – повідомила працівниця ресторану SHADE Ірина Близнюк.
Акція перед ОДА тривала близько години, проте не принесла очікуваної реакції. Представники влади запропонували рестораторам написати офіційне зверення, де мають вказати, що їх не влаштовує.
Оскільки отримана відповідь не влаштувала протестувальників, вони продовжили свою акцію біля будівлі СБУ. Там перекрили дорогу.
Раніше ми повідомляли, що МОЗ визнав позицію Шамоти - закривати місто на карантин не можна
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram