З 27 по 30 серпня 2020 року “Ruthenica Medievalis” та Кам'янець-Подільський музей заповідник проводять фестиваль «Ruthenica Medievalis 2020», що демонструє матеріальну культуру та одяг Західної і Східної Європи 1360-1430. Основним організатором заходу з боку реконструкції виступає благодійна організація “Замкова гора”. Як проходить фестиваль бачив наш кореспондент.
Мандрівки Україною: як у Кам'янці-Подільському проходить фестиваль «Ruthenica Medievalis 2020» (ФОТО, ВІДЕО)
Фестиваль “Ruthenica Medievalis” – це реконструкція рицарських боїв, середньовічних ігр, лучних турнірів, факельних ходів, середньовічних ярмарків, майстер-класів з історичного фехтування, озброєних походів з маневрами і війною та багато іншого.
Ми поспілкувалися з директором Кам'янець-Подільського музею заповідника – Олександром Заремба та дізналися більше про організацію фестивалю.
- Спочатку планувалося, що захід стане міжнародним. Хотілося привабити, перш за все, західних учасників. І дійсно було дуже багато бажаючих, особливо з Польщі. Але завадив карантин та закриття кордонів. Тому на фестивалі представлені учасники тільки з України. Всього учасників близько 50-ти,з різних регіонів України, особливо багато людей з Києва та Львова. Історично-тематична привязка фестивалю – це кінець 14 століття, а саме 1398 рік. Тому образи учасників повинні максимально повторювати тогочасну моду. У програмі представлено те, що цікаво, перш за все, реконструкторам. Учасники фестивалю-реконструктори копіюють побут,одяг,спорядження,зброю того часу. Причому найчастіше це вони роблять за свої особисті кошти.Тут на фестиваль приїхали прямо сім'ями:і тато,і мама, і дитина одягнуті за модою того часу.Для гостей на фестивалі реконструктори демонструють,як жили,вдягалися,що і як їли люди тих давніх часів.
За словами Олександра, у Кам'янець-Подільському проводиться багато історико-тематичних фестивалів, присвячених різним епохам. Наприклад, у жовтні проходить подібний фестиваль, присвячений початку 17-го століття, а навесні – середньовіччю.
- 14-те століття вибрали тому, що це непростий час для нашого регіону Поділля – коли за наші землі змагалися Литва і Польша, - розповідає Олександр Заремба. - У 1399 р. відбулось останнє велике протистояння за наш регіон, коли Литва програє. Багато людей загинуло. У 15-му століття наш регіон уже відходить до Польші.
І до речі,ті роки тісно пов'язані і з Полтавщиною. Адже саме 1399 року відбулася грандіозна битва на Ворсклі між об'єднаними військами східноєвропейського союзу в складі Литовсько-Руської держави,Польщі,Тевтонського ордену,та татар Тохтамиша з силами Золотої Орди.
За словами Олександра, головна мета фестивалю – донесення до людей їх історії. Всі ці історичні заходи відбуваються на території величної кам'яної фортеці, яку перебудували в камені у 16му сторіччі.
Вартість квитків у Старий замок – 60-40 грн. На час проведення фестивалю ціна не змінюється. У фестивалю також є сторінка у Фейсбук.
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram