Сьогодні об 11.00 у Полтавській міській раді керівники напрямків БО “Світло надії” звітували за півроку про роботу Молодіжного центру, Притулку для жінок та Центру адаптації.
Благодійна організація “Світло надії” охоплює такі сфери діяльності:
- розвиток молодіжних ініціатив (волонтерство, проведення заходів, участь у міжнародних програмах);
- сучасне неформальне навчання;
- тематичне дозвілля (квести, брейн-ринги та інше);
- надання соціальної та психологічної підтримки;
- соціальна профілактика.
Керівник Молодіжного центру “Lighthouse” благодійної організації “Світло надії” Віктор Шило коментує:
- З минулого року у нас з’явилася традиція раз на півроку інформувати наших партнерів і громадськість міста щодо нашої діяльності та результатів, які ми досягли. Оскільки молодіжний центр не може стояти на місці, то ми постійно рухаємось. Про напрямки руху і йдеться сьогодні. Одне з основних досягнень це те, що нам вдалося дуже швидко перейти зі звичного формату оффлайн до онлайн, у зв’язку з карантинними обмеженнями, які затягнулися. Це було нелегко. Нам прийшлося вчитися новому та адаптуватися. Ми провели акредитацію певних наших методичних матеріалів, розробили інформаційні матеріали, які можна використовувати під час зум-конференцій, вебмінарів. Зробили контент-план, який дозволяє в режимі онлайн отримати необхідний мінімальний рівень знань та навичок для учнів і молоді. Одна з особливостей онлайн режиму, яка постала перед нами, це можливість залучення учасників до онлайн заходів та ефективна двостороння взаємодія з ними. Цим досвідом і ділимося сьогодні.
Серед результатів діяльності Молодіжного центру за 6 місяців:
- 420 дітей та молоді, з яких 203 людини вперше завітали до центру;
- 54 заходи від центру, якими охоплено 913 дітей та молоді;
- 54 онлайн заходи у соціальних мережах, якими охоплено 4158 осіб;
- 290 споживачів ПАР долучені до взаємодії, з них 117 вперше цьогоріч;
- розповсюджено 1822 шт. презервативів та надано понад 600 консультацій з профілактики вживання ПАР та формування залежності у Полтаві;
- 129 осіб пройшли тестування швидкими тестами на ВІЛ-інфекцію.
Анна Кучеренко, яка раніше перебувала у Притулку для жінок, а зараз допомогає жінкам, які потрапили у схожі обставини, ділиться:
- Я сама зазнала домашнього насилля і перебувала у притулку для жінок, тому знаю на власному досвіді, як це важко. Мені дуже допомогли з відновленням документів та іншими послугами. Також мене влаштували соціальним працівником на громадські роботи. Зараз я працюю та вже з’їхала з притулку для жінок. За три місяці я зібрала певну суму та змогла винайняти житло. Зараз працюю у соціальному супроводі, тобто працюю с жінками, які також зазнали домашнього насилля. Також займаюся документацією. Можу сказати, що людям, які не зазнавали насилля, їм дуже важко працювати с жінками, які його пережили, адже вони не знають як чітко й правильно відповісти на питання. Тому мені легко знаходити спільну мову з такими жінками, адже я сама пережила подібне і розумію їх як ніхто. Я ж легкістю знаходжу підхід до кожної людини з такою проблемою, розумію їх стан та етапи, на яких вони перебувають, їх стрес та страх. Я допомагаю їм прийти у себе. Я сама маю трьох дітей і знаю, як важко почати нове життя. Я самостійна уже півтора роки і до чоловіка повертатися не збираюся. Саме це я і кажу жінкам – якщо ви готові до такого кроку, до йдіть до кінця. На своєму прикладі я показую, що є інше краще життя, і повертатися до чоловіка це не найкращий вихід. Адже це у багатьох випадках закінчується трагічно для обох сторін. Я сама 8 років терпіла насилля і хочу показати на своєму прикладі іншим потерпілим жінкам, що у них все вийде.
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram