Вступ 2020: покрокова інструкція абітурієнта

Цьогорічна вступна кампанія увійде в історію як одна з найбільш стресових та непередбачуваних через пандемію та карантин. Пропонуємо трохи видихнути і скористатися покроковою інструкцією абітурієнта — ми зібрали всі найважливіші дати, документи та умови зарахування. Отже, що робити, якщо ви чи ваша дитина — вступник 2020?

25 червня — 17 липня спокійно складати ЗНО і добре висипатися.

До 1 серпня зареєструвати особистий електронний кабінет (він працюватиме на час вступної кампанії).

Для реєстрації вступник повинен мати власну електронну адресу (вона стане логіном) та створити пароль для входу в кабінет.

13–22 серпня подати електронну заяву на вступ до одного або кількох обраних університетів.

Саме з 13 серпня в особистому кабінеті вступника з’явиться можливість подати e-заяву на вступ.

Абітурієнт може подати до 5 заяв на бюджетні місця з будь-яких спеціальностей і необмежену кількість заяв на контрактну форму навчання. У кожній заяві на бюджетну форму треба вказати пріоритетну спеціальність.

16 серпня о 18:00 закінчується прийняття заяв від тих, хто вступає на основі співбесіди і вступних іспитів.

22 серпня о 18:00 закінчується прийняття заяв від тих, хто вступає на основі сертифікатів ЗНО або творчих конкурсів.

У e-заяві вступник має вказати:

номер, пін-код та рік отримання сертифіката ЗНО. Цього року абітурієнти вперше мають право подавати сертифікати ЗНО за різні роки: 2018, 2019 та 2020 з усіх предметів та за 2017 з усіх, окрім іноземних мов. Сертифікати різних років можна комбінувати;

серію та номер документа про повну загальну середню освіту;

середній бал додатка до шкільного атестата (для обчислення можна скористатися калькулятором на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/).

Раптом у вас виникнуть проблеми з поданням e-заяви, ви завжди можете звернутися по допомогу у відділ техпідтримки:

+38 (044) 290–18–13

+38 (093) 342–38–63

+38 (095) 281–13–54

+38 (067) 551–24–74.

Абітурієнт може подати паперову заяву на вступ, якщо електронну не вдалося зареєструвати. Більше про це читайте на сайті МОН.

125 балів — найменший прохідний поріг на бюджетні місця. Щонайменше 150 балів треба набрати з другого та третього предметів ЗНО тим, хто планує вступати на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія». 140 — мінімальний конкурсний бал для вступників на «Право», «Публічне управління», «Міжнародні відносини». Конкурсний бал — комплексна оцінка досягнень вступника, яка обчислюється за результатами складання ЗНО та інших вступних випробувань, середнього бала атестата загальної середньої освіти, творчих конкурсів тощо. Формулу обчислення можна знайти на сайті МОН.

Прохідний бал на кожну спеціальність визначається щороку за результатами конкурсу, тож оцінити власні шанси на вступ можна, спираючись на дані минулих років.

1–12 серпня скласти вступні іспити або пройти творчі конкурси, якщо цього потребує обрана спеціальність або заклад вищої освіти. Наприклад, творчий конкурс передбачений для вступу на спеціальності «Хореографія», «Музичне мистецтво», «Фізична культура і спорт» та ін. Повний список можна знайти на сайті МОН.

13–22 серпня творчі конкурси пройдуть для контрактної форми навчання.

16–18 серпня проведуть вступні співбесіди, де це передбачено.

20 серпня оприлюднять списки тих, хто вступив на бюджетну форму навчання за квотою 2, тобто, абітурієнти з Криму.

27 серпня оголосять решту абітурієнтів, які зможуть навчатися державним коштом.

Рейтинговий список вступників з’явиться на сайті, на інформаційних стендах приймальних комісій університетів, на сайтах закладів вищої освіти, а також надійде в особистий кабінет кожного вступника.

До 18:00 31 серпня вступники, які знайшли свої прізвища у списках рекомендованих до зарахування на держбюджет, мають подати оригінали документів в обраний ЗВО.

Після 18:00 31 серпня можна святкувати вступ до омріяного університету.

До 5 вересня будуть зараховані вступники на бюджет, до 30 вересня — на контракт.

У МОН запевняють, що ці дати є остаточними — їх затвердили новими змінами до Умов прийому на навчання. На ці терміни може вплинути лише значне погіршення ситуації з поширенням COVID-19.

Раніше ми писали Звільнені від ДПА випускники можуть вступати у вищі навчальні заклади – Міносвіти

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram  https://t.me/polltava0532ua