29 травня : Міжнародний день миротворця та день народження Джона Кеннеді

У 2002 році Генеральна Ассамблея ООН оголосила 29 травня Міжнародним днем миротворців. Цей день покликаний віддати належне самопожертві і самовідданості миротворців, які несуть службу по всьому світу. Він знаменує собою те, що було зроблено ООН у різних країнах для полегшення страждань та примирення ворогуючих сторін.

Військовослужбовці у блакитних касках та їх цивільні колеги спільними зусиллями організовують вибори, беруть активну участь у реформуванні поліції і судової системи, займаються захистом прав людини, стверджують принципи рівності чоловіків і жінок, здійснюють розмінування і організовують добровільне роззброєння колишніх комбатантів і підтримують заходи з повернення біженців і переміщених осіб в їх рідні місця.

Знаменні події

У 1990 році 40 європейських держав, Європейський інвестиційний банк і Європейське економічне співтовариство уклали угоду про створення Європейського банку реконструкції та розвитку.

У 1964 році в Києві відкрили для відвідувачів найбільший в СРСР ботанічний сад.

У 1953 році людина вперше подолала найвищу точку планети - вершину Джомолунгми (8848 м). На неї піднялися новозеландець Едмунд Персіваль Гілларі і шерп Норгей Тенцинг.

У 1945 році в Норвегії за співпрацю з нацистами заарештували письменника, Нобелівського лауреата Кнута Гамсуна.

У 1942 році в ході Другої світової війни німецька армія під Харковом завершила оточення більше шіж 250-тисячного угруповання військ Червоної Армії.

У 1928 році Фріц фон Опель на експериментальному автомобілі власної конструкції подолав рубіж швидкості 200 км/ч.

У 1900 році компанія «Отіс» зареєструвала торгову марку «Ескалатор» (пізніше ескалаторами стануть називати всі ескалатори).

У 1802 році російський фізик і засновник електрометалургії академік Василь Петров відкрив явище електричної дуги.

У 1790 році Род-Айленд останнім з перших 13 колоній-штатів приймає Конституцію США.

У 1738 році в Петербурзі видано імператорський указ про повернення козаків та посполитих, які втекли в Гетьманщину і в Російську імперію, на території Слобідської України.

У 1660 році в Англії реставрована монархія, новим королем став Карл II Стюарт, син страченого Карла I Стюарта.

У 1630 році підписано Переяславську угоду, договір між українською козацькою старшиною і польським гетьманом С. Конєцпольським.

У 1453 році османська армія під проводом султана Мехмеда II захопила Константинополь.

Народилися

У 1917 році Джон Фіцджеральд Кеннеді, 35-й президент США (1961-1963).

У 1759 році Вільям Пітт (молодший), британський політик, наймолодший прем'єр-міністр в історії країни, вперше очолив кабінет у віці 24 років.

Померли

У 2014 році Сергій Кульчицький, український військовий, генерал-майор, учасник війни на сході України, Герой України.

У 1833 році Пауль Йоганн Ансельм фон Фейєрбах, німецький правознавець-криміналіст, реформатор кримінального законодавства, доктор філософії і доктор права. Батько філософа Людвіга Фейєрбаха.

У 1814 році Жозефіна Богарне, імператриця Франції (1804-1809), перша дружина Наполеона.

У 1453 році Костянтин XI Палеолог, останній візантійський імператор

Читайте також: Як повертаєтьяс до звичайного режиму роботи Автовокзал Полтава