Бита цегла, ржаві металічні конструкції, порожній амфітеатр – такий вигляд має нині Співоче поле Марусі Чурай – унікальний об’єкт на території парку « Перемога».
Чи повернуть до життя Співоче поле у Полтаві?
Історія Співочого поля почалася у 1987 році. Саме тоді його звели з нагоди проведення в Полтаві Республіканського свята народної творчості. Відкрите 27 червня цього ж 1987 року. Автори проекту — М. Жданов, М. Піцюра, В. Гавриленко. Амфітеатр розрахований на 7 тис. місць.
Відтоді Співоче поле десятиліттями було потужним мистецьким центром. Сотні концертів та фестивалів проходили саме там. Останніми роками – тисячі шанувальників збирав «Мазепа фест».
Але все це у минулому. Нині Співоче поле має жалюгідний вигляд. І це при тому, що спроби навести там лад були кілька разів.
Так, у 2016 році було вирішено провести масштабну реконструкцію, а управління капітального будівництва навіть працювало над відповідним проектом – планували накрити поле сучасним навісом , і навіть створили відповідний ескіз.
Цього ж року там планували замінити лави, однак натомість їх просто демонтували. Останні гучні заяви про нову долю Парку "Перемога" і Співочого поля лунали два роки тому. Втім, віз і нині там. Таким чином нині маємо те, що маємо – руїну.
Яка доля чекає на Співоче поле і чи планують його повернути до життя наше видання запитало у заступниці директора парку «Перемога» Катерини Бабіч.
« - На цей рік в бюджеті коштів на нього не заплановано. Але і в минулому році, і в цьому році ми ведемо роботи, які пов’язані з розумінням порядку цифр вартості цього проекту. В цьому році ми плануємо зробити технічну експертизу, але коштів на неї ми також поки що не маємо. Тому працюємо у напрямку пошуку меценатів , різних проектів. Є у нас багато небайдужих людей, партнерів, бо це питання болюче і актуальне для міста – така величезна і класна споруда у центрі міста приходить у занепад. Ми дивимося на актуальність усих елементів конструкції , там є сходи для розстановки хорів і музик, зараз проводимо комплексну роботу пошукового характеру, я стараюся постійно виділяти темі Співочого поля час, ми вже опрацювали технічний паспорт» - розповідає Катерина Бабіч.
Якщо і впроваджувати цей проект треба робити все комплексно - вважає Катерина Бабіч. Адже окрім сцени, амфітеатру у закладі є повноцінна будівля. А тим часом фахівці ще не дали своїх висновків – аварійна вона чи ні і скільки коштів потрібно на її реконструкцію. І головне - як її можна потім використовувати.
« - Тільки після висновку фахівців можна буде робити подальші кроки і говорити про проектно – кошторисну документацію. Тому поки що ми рухаємо цю тему на рівні громади. Маю надію, що у серпні зможу презентувати візуалізацію реконструкції Співочого поля. У об’єкта не має окремого менеджера. Воно входить до складу Парку «Перемога» , а це 24 гектари території, які теж треба оновлювати і реконструювати. Тобто, комплексно треба працювати» - підсумувала Катерина Бабич.
Під час підготовки матеріалу використані фото з відкритих інтернет джерел