Ця дата була обрана в пам’ять подій,що сталися далеко від нашої країни. Але 21 лютого 1952 року в столиці Бангладеш місті Дакка, сталося те, що ніколи і ніде не повинно повторитися. Того дня , там, поліція розстріляла демонстрацію студентів, які вимагали визнати свою рідну мову – бенгалі офіційною в східному Пакистані ( з 1971 року ця територія є країною Бангладеш ).
Цього дня з ініціативи Полтавської обласної організації «Товариство українських офіцерів», молодіжних організацій «Свобода», «Злам», УНК, «Українська справа», «Просвіта», соборного козацтва «Січ» та багатьох інших громадських організацій проведено засідання за «круглим столом» де обговорено питання стану української мови в державі. Ведучий та виступаючі: Микола Бєляєв («Свобода»), Олександр Швець, Олексій Шаманенко ( Товариство українських офіцерів), Олександр Коба («Злам»), Андрій Бугрій («Просвіта»), Віктор Ревегук ( Громадська рада при Полтавській ОДА), Микола Лисогор («Злам»), Євген Домчишин («Свобода»), Анджей Богданов (УНК), Віктор Стеблянко («Українська справа»), Олександр Лаштовецький («Злам»), Віктор Мартиненко (Товариство українських офіцерів), Богдан Рибка («Свобода»), Віктор Убийвовк (Соборне козацтво «Січ») і інші висловили стурбованість ставленням влади, органів місцевого самоврядування до державної мови, впровадження її і вживання згідно з українським законодавством, підтримкою розвитку та поширення, як у побуті так і особливо у державних установах.
Учасники «круглого столу» підкреслили, що на жаль, і керівництво держави: Президент, Прем’єр – міністр, Голова Верховної ради не подають гідний приклад у питаннях захисту державної мови. Обурливими є факти коли в органи влади залучають осіб з українофобськими переконаннями, які зневажають українську історію, культуру, мову. Учасників зібрання обурюють останні зміни на Першому національному телеканалі, який новим керівництвом перетворений на канал трансляції переважно російськомовної низькопробної попси. Те ж саме відбувається і на більшості інших телеканалів та радіо, перш за все на FM.
В таких загрозливих для нашої мови, а значить і держави, умовах національно – патріотичні сили зобов’язані згуртуватися для захисту української мови, як основи існування демократичної держави України, постійного відстоювання чинного законодавства України з мовних питань, включаючи моніторинг вживання української мови - підкреслювали учасники «круглого столу». Вони ж констатували, що Полтавщина, як колиска української літературної мови повинна показувати приклад усій Україні в питаннях захисту, збереження та широкого застосування української мови.
За підсумками засідання «круглого столу» його учасники прийняли відповідну заяву, а також відозву до освітян, студентів, школярів та їхніх батьків.