Фотограф із Полтави пережив двомісячний карантин у океані на американському круїзному лайнері (ФОТО)

Із Маямі до Карибів на американському лайнері

Полтавець Валерій Явтушенко – фотограф та відеограф. З минулого року за контрактом працює на круїзних лайнерах. Спершу – на британському «Columbus», потім – на американському «Regal Princess».

-Мій контракт із американською компанією розпочався у лютому. Я потрапив на лайнер «Regal Princess». Це судно довжиною у 330 метрів та шириною у 65. Вміщує 3600 пасажирів та 1700 членів екіпажу. Порт приписки – Маямі. А семиденні круїзи лайнер здійснює на Багами, Кайманові острови, Ямайку, Сент-Томас, - розповідає Валерій.

Пропрацювати у нормальному режимі вдалося два місяці. Потім оголосили карантин і лайнер пристав до берега, щоб висадити пасажирів. Після цього почалася двомісячна епопея під час якої Валерій Явтушенко жодного разу не сходив на берег, провівши увесь час у океані.

На самому лайнері жодного випадку коронавірусної хвороби не зафіксували. Проте команді довелося відбути спершу 35 днів звичайного карантину, а потім – ще 25 днів повного карантину, коли із каюти виходити можна було лише для прийому їжі. Кожні чотири години поверхні корабля обробляли спеціальним дезінфікуючим розчином.

-В умовах карантину можна було оцінити рівень роботи команди. Те, як виписані усі процедури. Як взагалі працює така величезна автономна система. У цьому плані є чому повчитися, - ділиться Валерія Явтушенко.

У американській компанії, на яку працює полтавець – дев’ять подібних лайнерів, на яких працюють люди з усього світу. Після початку карантину їх усіх потрібно було відправити додому. І сам процес евакуації був організований на вищому рівні. У одному місці зібралися усі дев’ять лайнерів. На один із них перевезли усіх представників Європи, на другий – членів команд із Філіпін, Індії, Африки, на третій – південноамериканців. І кожен лайнер вирушив за своїм маршрутом.

-Коли у відкритому океані між кількома лайнерами організовано переміщують близько 15 тисяч людей – це викликає повагу і захоплення. Мені пощастило бачити усі ці лайнери поруч та зробити просто історичні фото, - ділиться фотограф.

Трансатлантична подорож

Масочний режим на лайнері запровадили досить пізно – вже у двадцятих числа квітня, коли «Regal Princess» почала готуватися до трансатлантичного переходу до Європи. Для цього потрібно було пройти згаданий вже суворий карантин та отримати дозволи берегової охорони США, Великобританії та Нідерландів. Після цього лайнер відправився у подорож через океан. Тривав трансатлантичний перехід сім днів.

-Це було одне із найпотужніших переживань у моєму житті. Це щось, що неможливо передати словами. Потужність самої стихії. Сам неймовірний океан. Були сонячні дні, були похмурі. Проходили неподалік Ісландії і потрапили у погоду, коли нічого не видно – лише туман і хвилі. Заворожуюче видовище!

Окреме захоплення викликали у полтавця океанські хвилі. Із висоти сімнадцятої палуби лайнера вони часом видавалися невеличкими. Проте насправді їх висота складала і 7, і 9 метрів! На їх фоні маленькі човники, якими перевозили членів команди із лайнеру на лайнер, видавалися просто іграшковими.

Для Валерія перехід видався нескладним. До послуг членів команди були басейн, спортивний зал. Можна було пограти у баскетбол або навіть побігати на одній із палуб – доріжка навколо корабля складає 300 метрів у довжину.

Проте не всі витримали умов вимушеної ізоляції. За останні дні на лайнері сталися три випадки самогубства. Одна із жінок, яка наклала на себе руки, вистрибнувши за борт, була українкою.

Першим портом у Європі, до якого припливла «Regal Princess», був Саутгемптон у Великій Британії. Там висадили англійців та вирушили до Нідерландів. Тут лайнер два дні простояв у порту Роттердама просто у самому центрі міста. Частина команди – українці та болгари у перші дні змогла вилетіти додому чартерами. Проте рейс, яким мав летіти Валерій, скасували і довелося чекати на кораблі іще шість днів. Зрештою, він відправився із Роттердаму до Борисполя. Чартер оплатила американська компанія.

У Борисполі пасажирів зустріли медики у захисних костюмах. Зайшли до літака і усім виміряли температуру. Потім обробили його дезінфікуючими речовинами. Усім пасажирам запропонували встановити додаток «Дій вдома». Валерій зараз перебуває на самоізоляції та відправляє через додаток фото, які підтверджують, що він не залишає власної квартири.

Повернення на лайнер

Після завершення карантину Валерій Явтушенко планує повернутися до роботи на круїзному лайнері. Щоправда, вже не фотографом, а ІТ-спеціалістом. Говорить, що робота на лайнері може стати ідеальною для будь-якої молодої людини, яка знає англійську та бажає побачити світ.

До прикладу, на «Regal Princess» працювали 190 українців – екскурсоводами, офіціантами, електриками, артистами.

-Така робота – ідеальна для молодої людини. Можна і грошей заробити, і світ побачити. І є всі умови для розвитку. Мені було складно без родини – у Полтаві чекали дружина та троє доньок. Проте для роботи були створені усі умови. І я іще хочу обов'язково повернутися на лайнер.

Нагадаємо, раніше ми розповідали вам про дайвера із Полтави, який пірнув до затонулих кораблів у атолі Бікіні.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram