В Україні станом на травень зафіксовано півмільйона осіб, які звернулись до Центру зайнятості у зв’язку з безробіттям. Про це розповів економіст Андрій Новак в ексклюзивному коментарі APnews.
Тільки на Полтавщині станом на 1 травня 2020 року на обліку в регіональній службі зайнятості перебувало 25,3 тисячі безробітних, із них отримували допомогу по безробіттю 21,7 тис. осіб.
За професійними групами на Полтавщині серед зазначеної чисельності зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного обладнання, складання устаткування та машин (19,3%), працівники сфери торгівлі та послуг (18,2%), представники найпростіших професій (14,5%), законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (10,9%).
Загалом по Україні за офіційними даними, від 2 до 2,5 мільйонів, серед яких багато тих, хто через поширення коронавірусу повернувся із заробітків за кордоном.
" За загальними даними, як українського уряду в цілому, так і Державного комітету статистики, безробітних в Україні зараз від 2 до 2,5 мільйонів. Треба враховувати, що частина з них - це ті наші співгромадяни, які були раніше за кордоном на заробітках і зараз вимушено повернулись в Україну через те, що в країнах, де вони були на заробітках, теж введені обмеження, введення карантину чи надзвичайного стану, в кожній країні це по-різному називається. Тому зараз реальний рівень безробіття - це 2 чи 2,5 мільйони", - сказав економіст.
Новак підкреслив, що до центрів зайнятості звертається лише кожен четвертий чи п’ятий українець. Також багато громадян працюють неофіційно, оскільки це більш вигідно.
" - Тобто лише кожен четвертий чи кожен п’ятий українець, який є по факту безробітним, звертається до центрів зайнятості і реєструє свій статус безробітного. В цілому офіційні дані по рівню безробіття в Україні завжди були нижчими, ніж реальні. Це й по причині загальної низької обліковості, дуже багато працівників не оформлюється на роботі, бо це їм вигідніше, як і роботодавцям. Або оформляються на 0,5 ставки, 0,25 і так далі, тому реальний рівень безробіття досить важко визначити. В цілому більшість безробітних бачать вихід в тому, щоб їхати заробляти за кордон. В Україні залишаються люди старшого покоління, які не хочуть чи не можуть все кинути і починати нове життя в іншому середовищі, або ті, хто не має бажання нікуди виїздити і живуть на той низький рівень доходів, який є в Україні", - підкреслив економіст.
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram