Сьогодні біля Центрального Речового ринку пройшла попереджувальна акція підприємців від Речового ринку, який зачинено на карантин.
Головне гасло акції під назвою “Ми прийшли з вулиць, не дасте дозволу - на вулиці і повернемось!” наступне: “Якщо Міська рада, як орган місцевого самоврядування, самовідсторонюється від вирішення проблем громадян - підприємців, рішення буде прийнято безпосередньо громадою!”.
- Тут зібралася територіальна громада, яка реалізує своє конституційне право на працю через ФОП, - говорить уповноважений громадою Речового ринку перший заступник, створеної територіальною громадою кооперативу “Народна кооперація Полтавщини” Олександр Лещенко. – Ми проводимо акцію стосовно проблем Речового ринку і хочемо, щоб Міська рада виконала наші вимоги. Зокрема, до 8 травня зібрати спільно з представниками малого бізнесу Речового ринку робочу групу для розробки плану відновлення рівних умов для праці всіх підприємств. На жаль, зараз ідуть тільки вибіркові дозволи з незрозумілими критеріями. А про нас забувають.
Також підприємці вимагають забезпечити до 11 травня тестування всіх підприємців та найманих працівників на антитіла коронавірусу.
- Якщо Міська рада вимагає, то ми всі згодні пройти цю перевірку, аби довести, що у нас все добре, - додає Олександр Лещенко. – Ми вимагаємо до 11 травня провести інспекцію ринків та торгових точок та дозволити роботу з дотриманням протиепідеміологічних умов. Якщо ж ні, то дозволити працювати на інших майданчиках, щоб ми мали змогу заробляти на хліб. Також публічно оприлюднити ці дані у ЗМІ та на офіційному сайті Міської Ради. На Речовому ринку досі не проводилося жодної інспекції.
З приводу цього розгорілася дискусія – не всі підприємці були згодні переїхати у разі необхідності і торгувати у іншому місці.
- Мета акції попередити про те, що ми виконуємо вимоги уряду, але якщо наш виконавчий орган не буде працювати, то ми повернемося на вулиці, - продовжує Олександр Лещенко. – Ми проводимо цей флешмоб аби доказати Міській раді, що ми самі здатні приймати рішення и дотримуватися вимог на цій вулиці. Якщо до 12 травня не буде прийнято виконкомом рішення про відкриття ринку, то ми приймемо рішення перекрити цю вулицю і дати можливість людям вижити. Якщо такого рішення не буде, то вийдемо під Міську раду.
- Прийшов на акцію тому, що у мене закінчилися кошти і нема за що жити, - каже підприємець, торговець взуттям, Дмитро Занько. – У мене не має власного житла і потрібно платити оренду. А ми з дружиною обидва працюємо на ринку. Потрібно розрахуватися з постачальниками за товар, перед якими я маю обов’язки. Я розумію, що зараз пандемія, але у всього є свої межі. Чому одним можна працювати, а іншим ні? Я також можу створити умови, як у “Аврорі”, “Епіцентрі” та інших магазинах і працювати. Усі вони торгують. А чому я не можу? Карантин має бути для всіх, а не вибірково. Я прийшов сюди, бо хочу працювати. Мені потрібно за щось годувати свою сім’ю. Я тут працюю з 1996 року. І взагалі, я вважаю, що у нас уже імунітет від коронавірусу і ми українці переболіли ним ще взимку, коли не було навіть тестів. Серед моїх знайомих немає хворих на коронавірус, тому я вважаю цю проблему сильно роздутою, хоча не заперечую, що вона існує. Не зрозуміло які цілі переслідує наша влада, але особисто я хочу працювати. Можливо, я перебільшую, але краще я помру від коронавірусу, ніж від голоду.
Дмитро Занько продовжує:
- Коли нас зачинили, я отримав 25 ящиків з товаром. Один ящик коштує 200 доларів. Мені треба віддати за це кошти. З чого мені віддавати? Товар я вже не зможу повернути. З цими людьми мені ще працювати у майбутньому. За цей час, що я не можу працювати я вже втратив більше 20 тисяч гривень як мінімум. За ці дні я міг стільки заробити. Що для мене зробила держава? Чому не допомагають підприємцям? Я вважаю, що потрібно виходити з карантину і починати працювати. Про акцію дізнався від нашого активу.
Підприємниця, яка торгує ременями, Світлана Маценко розповідає:
- Прийшли на акцію тому, що не знаємо чи дозволить нам Міська рада працювати з 12 травня. Нам не дають можливості для виживання. З нас зняли єдиний податок, але інші податки ми платимо. У мене не має можливості не працювати два місяці. Квартплату ніхто не зняв і постійно приходять квитанції. Малому бізнесу ніхто не допомагає і просто гине. Якщо ми не почнемо працювати, то не має за що сидіти вдома і годувати свою родину. Особисто у мене накопичились дуже великі борги. Нам навіть не дали можливості зайти на ринок, щоб змінити людей, які тут чергували. Заходили з поліцією та адвокатом. Працювати онлайн не виходить – ринок повністю заповнений. Якщо не відкриють ринок, я просто не знаю що мені робити далі. Я збирала два роки кошти на відпустку, якщо б не вони, то не було б за що купувати навіть продукти. Не має за що сидіти вдома. Померти від голодної смерті не краще, ніж захворіти коронавірусом.
Раніше ми писали Які ринки у Полтаві відкриють найближчим часом?
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram