23 квітня у Полтавському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф презентують капсулу для транспортування хворих на коронавірус.
У Полтаві презентували оновлену капсулу для транспортування хворих на коронавірус: готові виготовляти для всієї України (ФОТО)
Перед початком презентації начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Володимир Мохначов розповідає журналістам, що нинішня модифікація – вже четверта. Виробники врахували усі попередні зауваження з боку медиків і незабаром її можна буде запускати у серійне виробництво. Капсула має рукавички для доступу до пацієнта, щоб забезпечити прохідність дихальних шляхів, для під’єднання кисню, венозний доступ
Сьогодні потреба у таких капсулах дуже велика. Тому що кожен шостий, хто хворії на коронавірус, це медичний працівник. Потреба – близько 50 для екстреної медицини області. Крім цього, такі транспортні ізолятори мають бути у лікарнях інтенсивного лікування, - говорить Володимир Мохначов.
Виробляє капсули кременчуцьке підприємство «Креатив-Агромаш». Його керівник Юрій Андрієвський розповідає, що у процесі модифікації виробники збільшили розміри капсули, додали ремені фіксації хворого, змінили розташування отворів для медиків, також китайські рукавички замінили на вітчизняні. Це вплинуло на зниження вартості капсули і зараз вона коштує близько 30-35 тисяч гривень. До прикладу, у Китаї такі капсули коштують близько 2 тисяч доларів.
-При розробці цієї капсули ми орієнтувались на досвіді світових компаній – Китаю, Європи, Америки, Росії. У ній можна транспортувати інфекційних хворих. Вона захищає і транспорт, і медиків. Процедура сертифікації майже завершена – є сертифікати на усі матеріали, із яких виготовлена капсула, - пояснює Юрій Андрієвський.
У тому, щоб прискорити процедуру сертифікації та запустити на Полтавщині серійний випуск таких капсул, зацікавлені у Полтавській ОДА.
-Ми зацікавлені у прискоренні сертифікації. Готові допомагати на рівні прем’єр-міністра, МОЗ. І зацікавлені у виробництві цих капсул для забезпечення потреб області та країни у цілому, - говорить голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, - як тільки будуть всі сертифікати, ми готові закупити для області централізовано, для наших «швидких».
Поки що на підприємстві виготовили 10 подібних капсул. Одну подарували Олександрівській лікарні, ще одну – лікарні у Чернівцях, третю планують передати кременчуцьким медикам.
Раніше ми розповідали, що у Полтаві будуть озонувати автомобілі екстреної медичної допомоги.
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram