Полтавець Едуард Коношенко минулого року долучився до Всеукраїнського волонтерського проекту «Будуємо Україну разом».
Як полтавський волонтер під час карантину зустрічає Великдень у Львові
Для довідки. Будуємо Україну Разом — волонтерська програма, яка через спільну працю, подорожі та неформальну освіту об’єднує українську молодь у мережу активних громадян. БУР виник як волонтерська акція Львівської освітньої фундації, що мала на меті відновити будинки, знищені внаслідок війни на сході України. Проте з часом акція перетворилася на рух, що формує нову генерацію відповідальних українців, які творять зміни.
Спочатку він разом із однодумцями реалізовував проект друкарня у рідних Нових Санжарах, потім доєднався до БУРу як технічний менеджер. Вже більше ніж півроку Едуард долучається до реалізації проектів у різних куточках України. А цьогорічний Великдень разом із друзями зустрічає у Львові в умовах карантину. Ми поспілкувалися із волонтером телефоном та дізналися – як БУРівці працюють в умовах карантину, допомагають львів’янам та зустрічають Великдень.
Навчання із Уляною Супрун та казани із борщем для львів’ян
Після запровадження в Україні карантинних обмежень, нам усім, у БУРі, довелося змінювати свою діяльність. Через антикоронавірусні заходи ми тимчасово не могли реалізувати проекти у різних куточках країни, тому зосередилися на тому, що могли робити просто на місці, у Львові. Спочатку почали організовувати онлайн-навчання, конференції, під час однієї із яких головним спікером була екс-міністерка МОЗ Уляна Супрун. Пізніше ми долучилися до проекту доставки продуктів літнім та самотнім людям. Також перед Великоднем ми допоможемо найбільш незахищеним мешканцям Львова – безхатченкам. Для них привеземо казани із борщем, із яких потім роздадуть порції усім, хто цього потребує.
Як Львів дотримується карантину у будні та на свята?
За моїми спостереженнями, люди у Львові досить свідомі. Після запровадження карантину на вулицях набагато менше стало машин. Відсотків 90 мешканців міста носять маски. У більшості магазинів дотримуються відстані у чергах. Так, є міські риночки, де скупчення людей більші, але загалом Львів серйозно ставиться до карантину. Було занепокоєння, що львів’яни попри заборону таки підуть до церков. Сьогодні (18 квітня, напередодні Великодня – Авт.) я гуляв містом, бачив, що церкви відкриті, біля них чергують поліцейські. Всередині йдуть служби, а надвір виведені колонки, тому можна слухати і з вулиці.
Як волонтери БУРу зустрічатимуть Великдень на карантині?
Сьогодні ми напечемо паски. Кожен – за своїм рецептом. У нас є дівчата вегетаріанки, вони пектимуть без цукру, без яєць та без білого борошна. Я пектиму звичайну, солодку паску. Завтра зберемося усі за одним столом, кожен розповість, які особливості святкування у його регіоні країни. У нас тут є представники Полтавщини, Івано-Франківщини, Тернопільщини, звісно, Львівщини. А онлайн на зв’язку із нами інші БУРівці – із Кіровоградської, Київської, Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Житомирської областей. У нас є люди, які постійно ходять до церкви. Але на це свято у зв’язку із карантином будуть стежити за службою онлайн.
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram