У православних християн триває так званий Страсний тиждень. В ці дні згадують про останні дні земного життя, страждання і смерть Ісуса Христа.
Протягом Страсного тижня віряни дотримуються найсуворішого посту і приділяють відвідинам храмів і молитві більше часу, ніж у всі попередні дні Великого посту. Бажано уникати розваг і веселощів. З давніх-давен цей тиждень називали також Білим, або Чистим, тому що люди починають готуватися до Великодня, стараються зберігати духовну і тілесну чистоту, прибирають в будинку. Під час Страсного тижня не святкують дні пам'яті святих, не здійснюють поминання покійних, а також таїнства шлюбу і хрещення. Далі - розповідає митрофорний протоієрей ПЦУ отець Миколай Храпач:
« - Кожен день цієї седмиці, тобто тижня, православні віруючі згадують якісьособливі події із земного життя спасителя. Особливо - останніх кількох днів його земного життя. Православні віруючі переживають з духовної сторони ці страждання Спасителя. Всі дні страсної седмиці в церковному календарі називаються великими. Це -Великий вонеділок, Великий віторок, Велика Середа , Четвер, П'ятниця, і Велика Субота. Перші три дні - з понеділка по середу - зберігається загальний покаянний характер богослужіння, а згадуються особливі моменти, починаючи із середи. Ці дні є днями особливого духовного подвигу для православних віруючих".
Завершується Страсний тиждень після суботи - опівночі, коли віруючі радісно вітають один одного "Христос воскрес!", сповіщаючи про настання головного християнського свята – Великодня.
Читайте також: Києво - Печерська лавра зачиняється на карантин.
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram