Важко знайти серед деревних рослин такі, які могли б позмагатися за красою своїх квіток з магноліями, їх іноді називають деревними орхідеями. Магнолії викликають у людей здивування і зачарування, їх неповторність захоплює поетів і художників. Сімейство магнолієвих налічує 210 видів.
У Полтаві зацвіла магнолія (ФОТО)
Починаючи з середини квітня, в середньому протягом двох тижнів, полтавці мають нагоду помилуватися цвітінням дивовижної квітки-дерева — магнолії кобус.Квіти магнолії мають солодкий приємний аромат. Він досить сильний і у деяких людей може викликати головний біль і навіть запаморочення.
Учені переконують, що усі рослини на Землі походять саме від родини магнолієвих. До України магнолії завезли наприкінці XIX століття - спершу до Західної України та Криму. До аграрної академії магнолія потрапила з київського ботанічного саду імені Миколи Гришка у 1976 році.
Полтавські магнолії належать до групи найпівнічніших листопадних магнолій. У природі вони ростуть на схилах гір у Японії і Кореї і утворюють цілі ліси.
Ламати магнолію не можна, оскільки після цього гілка вже ніколи не відросте. Через людей, які відламували гілочки магнолії собі на пам’ять, аграрна академія вже втратила один вид цієї рослини — магнолію суланжа.
Існує повір’я, що зірвана пелюстка магнолії приносить людині нещастя. Є також легенда, за якою квітки магнолій − це душі дівочі. Вони розпускаються навесні, щоб віддати їй своє тепло. І справді, температура повітря в бутонах завжди на кілька градусів вища за навколишню. Навіть жуки, а вони запилюють квітки магнолій, заповзають туди на ніч, ховаючись від заморозків.
Знайти дерево магнолії на території академії нескладно. Для цього потрібно через головний вхід пройти прямо до будівлі приймальної комісії, і ліворуч від неї ви одразу побачите дерево магнолії.
Раніше ми писали Як живе Полтава на карантині? (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram