Протягом минулого року на туберкульоз захворіли понад 700 полтавців

До 24 березня – Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом – в області традиційно проводять місячник боротьби із цим захворюванням. Він стартував із 1 березня й триватиме до 1 квітня. Відбувається під гаслом «Настав Час!».

В області торік на туберкульоз захворіли 726 осіб, захворюваність зменшилась на 12,4%. Про це розповів директор Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця. Додав, що за 2019 рік смертність від туберкульозу в області зменшилась на 7% і становить 8 випадків на 100 тисяч населення (2018 рік – 8,6). За останні роки зберігається резервуар ко-інфекції ВІЛ/туберкульозу як в Україні, так і в Полтавській області.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Курилко провів засідання обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності. Захід відбувся у КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер Полтавської обласної ради».

«Рада працює відкрито, на засіданнях ідеться не тільки про позитив, а й про проблеми, які виникають під час трансформації медичної галузі. Об’єднавши зусилля профілактичної медицини, медіа, громадськості, депутатського корпусу можна вирішити психологічні питання, розвіяти страхи, непоінформованість та закритість», – зазначив Юрій Курилко.

Він розповів про причини приєднання кількох фтизіатричних закладів області до обласного протитуберкульозного диспансеру, адже Національна служба здоров’я України зможе оплачувати лікування пацієнтів лише за умови наявності повної лінійки обстеження, відповідного обладнання, кваліфікованих фахівців.

В. о. директора КП «Обласний центр профілактики ВІЛ/СНІД Полтавської обласної ради» Світлана Нестеренко повідомила, що протягом останніх років по області, як і по всій Україні, спостерігається зменшення кількості вагітностей та пологів у ВІЛ-інфікованих жінок. Із метою попередження захворюваності на ВІЛ-інфекцію серед новонароджених всі ВІЛ-інфіковані вагітні безкоштовно, за рахунок фінансування державного бюджету отримують антиретровірусне лікування. Новонароджені протягом 28 днів після народження отримують противірусні препарати в розчинах. Враховуючи можливість інфікування дітей при грудному вигодовуванні, рекомендовано штучне вигодовування замінниками грудного молока. Всі діти, народжені від ВІЛ-інфікованих матерів, до року при встановленні на офіційний облік безоплатно забезпечуються адаптованими молочними сумішами (за згодою батьків).

Володимир Печериця презентував план проведення місячника. Зазначив, що заходів передбачається багато, адже епідемія не припиняється й важливо підвищити рівень освіченості населення з питань профілактики цього захворювання. Україна увійшла до п’ятірки країн із найбільшим тягарем мультирезистентного туберкульозу. Плануються вуличні акції із залученням пересувного флюорографа, флешмоби, тренінги для медпрацівників, освітньо-виховні заходи, потужна медіакампанія, виставка фоторобіт «Туберкульоз очима пацієнтів», що експонувалася у стінах Верховної Ради України.

За матеріалами ОДА, департаменту ОЗ ОДА

Читайте також: Головна протидія коронавірусу - відсутність паніки

Чи готова Полтава до спалаху коронавірусу?

Коронавірус в Україні: перші подробиці