Вчені знайшли астероїд, який став новим супутником Землі

Астрономи за допомогою Catalina Sky Survey виявили в небі над Землею астероїд, тимчасово захоплений гравітацією нашої планети.

Астероїд, який отримав назву 2020 CD3, був захоплений гравітаційним полем Землі близько трьох років тому, але був помічений наземними телескопами лише недавно.

Навколоземний астероїд 2020 CD3 був відкритий в ніч з 15 на 16 лютого 2020 року астрономами Теодором Прейном і Качпером Вежчосом в рамках огляду неба Маунт-Леммон. На момент виявлення він мав 20-ю зоряну величину, 25 лютого Центр малих планет опублікував підтвердження відкриття. Об'єкт має діаметр від 1,9 до 3,5 метрів.

Об'єкт відноситься до групи астероїдів Амурів або Аполонів. Зараз вчені продовжують дослідження об'єкта, щоб уточнити орбіту його обертання і склад. Поки астрономи вважають, що 2020 CD3 обертається навколо планети приблизно за 47 днів і має широку овальну орбіту.

Такі тимчасові супутники Землі дуже рідкісні. За останні десятиліття у вчених було кілька кандидатів на це звання, але тільки один підтвердився — астероїд під назвою 2006 RH 120 обертався навколо Землі протягом приблизно року з 2006 по 2007 рік.

Відповідно до орбітальної симуляції, наш маленький супутник піде з орбіти Землі до квітня 2020 року. Однак можливо, що симуляція невірна, тому спостереження за космічним тілом триває.

У будь-якому випадку, вивчаючи дивну петлеву орбіту нового міні-Місяця, ми можемо дізнатися більше про те, як ці об'єкти захоплені Землею, і як краще шукати їх в майбутньому.

Раніше ми писали Яскраве явище природи - Зорепад Гемініди 2019 побачать і українці