Тетяна Воротіліна – дівчина-кіборг і єдина в Україні жінка, яка здолала марафон на протезі й стала рекордсменкою Національної Книги рекордів. Майстер спорту з тенісу ампутувала постраждалу в ДТП ногу, щоб… бігати. І жити повноцінним, активним життям! Вона займається спортом, тренерською діяльністю й реабілітує таких, як сама. Вона практикує йогу, танцює, подорожує і ходить в гори.
Саме цю відому спікерку та мотиваторку з нагоди свого 4-го дня народження Running club Poltava запросив до Полтави. Зранку гостя разом з усіма охочими полтавцями пробігла близько 10 км центром міста. Під час бігової екскурсії одеситці показали головні локації – Корпусний парк, Білу Альтанку, Парк «Перемога». Тетяна вперше у Полтаві, тож залюбки познайомилися з містом, поспілкувалася та пофотографувалася з бігунами.
А вже увечері у Полтавському педуніверситеті Тетяна Воротіліна прочитала лекцію «Як зробити неможливе? Усе, що ви хотіли знати про мотивацію, але соромилися запитати». Свою розповідь почала з аварії, в яку потрапила, коли жила в Тайланді, де тренувалась і вчила грі в теніс. В ДТП дівчина сильно пошкодила ногу: втрата близько 2 л крові, безліч наркозів, численні операції. Але перше, що запитала Таня, коли прийшла до тями: чи зможе вона грати в теніс і чи відпустять її на концерт Metallica, що мав відбутися за 10 днів. І в цьому вона вся. Непосидюча, активна і завжди усміхнена життєлюбка.
Травма не дозволяла Тетяні займатися спортом. Тому вона прийняла рішення ампутувати пошкоджену ногу. 50 відмов! І нарешті в німецькій лікарні погодилися провести ампутацію. Коли відходила від операції, тенісистка склала список «100 плюсів залізної ноги». Те, що багато хто вважає недоліком, вона перетворила на свою перевагу. Ця перевага сьогодні дозволяє їй виступати перед сотнями людей і мотивувати їх. Тетяна не любить коли їй співчувають, адже у неї все добре. Вона не сприймає ДТП, як трагедію. Говорить, що це швидше квест чи процес, який просто треба було пройти.
Головні тези лекції:
·Тільки ти приймаєш рішення, як ставитися до ситуації.
·Організм людини набагато сильніший, ніж ми здатні уявити.
·У світі 7,4 млрд. людей. Хтось точно хоче тобі допомогти. Рідні люди – це не обов’язково родичі (ред. - після аварії від Тетяни відвернулись батьки, але їй допомагали абсолютно незнайомі люди, які здавали кров і пересилали кошти).
·Боятися – це нормально.
·Абсолютно все в цьому житті має свою ціну.
Про що ж мріє дівчина-кіборг, яка пробігла на протезі два марафони (42 км) та 14 напівмарафонів (21 км)?
-Я хочу мати дуже багато ніг! Кожен протез пристосований під якусь активність – біг, спортивні ігри, катання на сноуборді і навіть для ходьби на підборах. І як дівчата мріють про гардероб, повний суконь, так я хочу відкривати шафу зі словами: «Хм, яку ж ногу сьогодні надягти?».
Тож як зробити неможливе? Рецепт Тетяни Воротіліної: чітка ціль, переконання, сила волі, дисципліна і підтримуюче оточення.
Раніше ми розповідали вам, що у Полтаві сотні людей пробігли напівмарафон "Полтавська зима".