У Полтаві поклали квіти до меморіального знаку Героям Небесної Сотні (ФОТО)

Шість років тому сталися найтрагічніші події Революції Гідності. Саме в ці дні - 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва загинула найбільша кількість учасників тримісячних протестів - понад 100 осіб, кілька десятків зникли безвісти, більше тисячі дістали поранення, а сотні – були заарештовані та піддані тортурам.

«Небесна Сотня» — прийнята в Україні збірна назва загиблих протестувальників, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану (Революції Гідності) у грудні 2013 — лютому 2014 року. 21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною сотнею».

Сьогодні у Полтаві на площі біля Полтавської облдержадміністрації відбувся захід по вшануванню подвигу учасників Революції Гідності, присвячений пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Пам'ять усіх загиблих учасників Революції Гідності присутні відзначили святковим концертом та хвилиною мовчання.

- Я був на Майдані у Києві саме 20-го лютого, був навіть поранений, - розповідає учасник Революції Гідності Олександр Тонських. – При мені було вбито 18-річного хлопця з Івано-Франківська та жінку, яка молилася. Вирішив поїхати та взяти участь, щоб захистити дітей. Вважаю, що поїхав не даремно і тепер молодь повинна продовжувати нашу справу та не забувати. Більшість моїх знайомих з Майдану тепер в АТО.

- Був у самій гущині Києвського Майдану, потім повернувся до Полтави, коли тут розгорнули намет, - ділиться учасник Євромайдану Іван Минак. – Залишався на Полтавському Майдані до останнього дня. У Полтаві була меньша напруга, ніж у Києві, де вже практично йшли бойові дії. Важкі часи були скрізь – постріли, постраждалі. Але Полтава показала гарний супротив. Брав участь у Майдані, тому що це наша воля, свобода, незалежність. І за це потрібно боротися, це в наших інтересах. Іншого вибору не було. Революція спочатку повинна пройти у свідомості кожного. Революція Гідності продовжується.

Іван Минак також був ініціатором створення пам’ятних меморіальних знаків Героям Небесної Сотні, що навесні 2014 року з’явилися на площі біля Полтавської ОДА, де уже шостий рік поспіль і відбувається урочисте покладання квітів.

- Прийшла сюди сама за покликом серця, - каже учасниця заходу Надія Влезько. – Люди, що там загинули, є провісниками нашого майбуття та свободи. Треба пам’ятати наших героїв. Нехай в Україні буде мир і злагода.

Довідково, для припинення свавілля державних органів зранку 18 лютого 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради України, яка отримала назву «Мирний наступ». Громадяни вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України. Працівники міліції, діючи за вказівками керівництва правоохоронного органу, спільно з «тітушками», грубо порушуючи чинне законодавство, застосовували надмірне насильство і використали вогнепальну зброю, вчинивши жорстокий силовий розгін ходи. Як наслідок, 18 лютого на вулицях Інститутській та Грушевського, Кріпосному провулку та Маріїнському парку загинуло 23 людини, а 509 отримали тілесні ушкодження, з них 37 – тяжкі, 85 – середньої тяжкості.

У вересні 2014 року, вже після повалення злочинного режиму, Україна відкрила кримінальне провадження щодо розслідування злочинів на Майдані. Вранці 20 лютого розпочали розстріли. Вони тривали дві години. Загинули 70 євромайданівців. Загалом, за даними Міністерства охорони здоров'я, з 18 до 20 лютого 2014 року загинули 82 учасники акцій.

Раніше ми писали Сьогодні в Україні День Героїв Небесної Сотні.