Податок за переказ коштів з картки на картку: правда чи фейк?

З учорашнього дня на просторах соцмереж розповсюджують повідомлення щодо «новацій» у банківській сфері. Мовляв, відтепер переказ коштів з картки на картку буде оподатковуватися. Текст барвисто змальовує невеселу ситуацію, у якій опиняться громадяни:

« - Перекидання з картки на картку грошових коштів може погано закінчитися. І, якщо раніше податкова нічого не могла зробити, бо просто про це не знала, то зараз ця ситуація може змінитися. І доведеться платити податок за перераховані грошові кошти. Відтепер, якщо ви отримуєте грошові кошти на картку від людей, що не є вашими близькими родичами (батьки, чоловік, дружина, діти, у тому числі усиновлені, рідні брати та сестри, баба та дід, онуки), то до 1 травня 2021 року ви зобов’язані подати декларацію про майновий стан в податкову за місцем вашого проживання, самостійно зазначаєте суму отриманого іншого доходу, ніж заробітна плата, та до 1 серпня 2021 року сплачуєте податки: за грошові кошти – 18% податку на прибуток та 1,5% військового збору»

За роз’ясненнями ми звернулися до фахівця прес – служби «Приватбанку» Анжели Дзинзюри. Вона категорично заперечила цю інформацію.

Натомість надала роз’яснення, опираючись на законодавство:

Відповідно до пп.163.1.1 п.163.1 ст.163 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. Доходи, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначено п.164.2 ст.164 ПКУ. Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок (збір) з таких доходів (пп.168.2.1 п.168.2 ст.168ПКУ) за ставкою ПДФО -18%.Крім того, вказані доходи є об'єктом оподаткування військовим збором -1,5%. Відповідно до ст.60 Закону України “Про банки та банківську діяльність” інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею (далі-БТ). Інформація, яка містить банківську таємницю, розкривається банками, зокрема, на письмовий запит або з письмового дозволу відповідної юридичної чи фізичної особи; за рішенням суду; центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику-на його письмову вимогу щодо наявності банківських рахунків.

« - Таким чином, Банк не надає до органів податкової служби інформацію про рух грошових коштів за рахунками клієнтів без їхнього дозволу або відповідного рішення суду. Також зазначаємо, що Банк не є податковим агентом під час взаєморозрахунків за допомогою платіжних карток між клієнтами, а тому особа самостійно визначає доходи, які підлягають оподаткуванню» - пише Анжела Дзинзюра.

Читайте також: Де полтавцям отримати субсидію готівкою?