3-го лютого, віряни православної церкви вшановують пам’ять Максима Грека, релігійного публіциста і перекладача. В народі свято отримало назву Максим – розрадник.
З церковних переказів відомо, що святий Максим народився в 1475 році в Греції, але згодом приїхав до Росії, де займався перекладом духовних творів. Першою його великою роботою був переклад Псалтирів. Максим Грек помер у 1556 році в Троїце-Сергієвій Лаврі.
Іменини 3 лютого відзначають: Агнія, Анастасія, Ганна, Євген, Іван, Ілля, Максим.
Народні прикмети
Існує повір’я, що якщо 3 лютого за наявності невирішеної проблеми піти до лісу, відшукати там березу, і притулившись до неї розповісти, що турбує, то вже по дорозі додому вірне рішення обов’язково знайдеться.
Якщо на Максима через хмари видно Місяць – це запорука гарного врожаю.
Ясна погода 3 лютого – чекай довгих морозів.
Якщо у цей день подружжя, взявшись за руки, струсить сніг з дерева, що росте у їхньому дворі, то це гарантує їм процвітання і щастя.
На Максима, 3 лютого, якщо створиш добру справу, то добро обов’язково тобі повернеться.
Звичаї і традиції 3 лютого
Здавна святий Максим вважався розрадником. Прийнято вважати, що він допомагає людям впоратися з усіма бідами. Крім того, християни молилися йому про заступництво за вдів і сиріт.
Кожна людина у Максимів день повинна була згадати добрим словом всіх, хто коли-небудь приходив їй на допомогу, а також допомогти в чомусь у відповідь.
Також у цей день люди молилися про благополуччя в домі. За традицією подружжя виходило у двір, тримаючись за руки, і разом струшувало з дерев іній. При цьому було прийнято говорити: «Що Бог поєднав, те людині роз’єднати не під силу».
Раніше ми писали Подорож вихідного дня: на прощу до Святогірської лаври (ФОТО)