Представники правоохоронних органів Полтавської області обурені тим, що власники АЗС і та ювелірних крамниць, які мають мільйонні прибутки, зовсім не дбають інколи про безпеку своїх працівників.
Факти, коли після зухвалих розбійних нападів на такі об’єкти бачили, що вони не обладнані елементарним відеоспостереженням, чи тривожними кнопками навели під час прес-конференції начальник управління карного розшуку УМВС у Полтавській області Микола Михайлик та керівник відділу зв’язків із громадськістю УМВС у Полтавській області Юрій Сулаєв.
Так, нападів на АЗС торік зафіксували два. Їх вже розкрили. Проте на жодному з об’єктів правоохоронці не виявили ні відеокамер, ні тривожних кнопок.
- Охоронні структури нині можуть приїхати за 2-3 хв., і в одній із сусідніх областей це нещодавно спрацювало, - констатував Михайлик.
Він також розповів про випадок, як за лічені хвилини пограбували ювелірну крамницю на Полтавщині:
- Серед білого дня люди підійшли до дверей, наділи маски прямо перед входом, за кілька десятків секунд спокійнісінько все вигребли й пішли. Сума збитку – 700 тис. грн. Вдумайтесь – 700 тис. грн, а немає елементарного – тривожної кнопки, немає ніякої відеокамери. Всім зрозуміло, яка реакція людей на відеокамеру, особливо тих, які мають проблеми з законом. Якщо він побачить відеокамеру, подумає кілька разів – зайти туди, чи ні. Або ж якщо, хоча б якісь таблички є, на зразок того – «Ведеться відео спостереження» – це вже відлякуючий елемент. Прикро констатувати, що власники цієї ювелірної крамниці понесли такі збитки, а не подумали про елементарні речі захисту, – сказав Михайлик.
Юрій Сулаєв особливо акцентував, що ризику піддаються у своїй більшості прості реалізатори, які працюють за копійки.
- Адже ми бачимо у зведеннях – «вбита касир», або «травмований заправник» і т. д. Тобто саме ці прості звичайні люди страждають фізично, а не власник. Тому власник, який бере на роботу на ці об’єкти громадян, повинен дбати про їхню безпеку. Це елементарні заходи, – зазначив Юрій Сулаєв.
Правоохоронці констатували, що наразі у правоохоронців немає ніяких правових підстав змусити убезпечити технічно свої об’єкти.
- Єдине, що ми можемо на початкових формах відкриття того чи того бізнес-об’єкта – давати відповідні рекомендації представникам бізнесу, – сказав Михайлик, та водночас додав, що такі рекомендації підприємці майже не виконують.