З початку епідемічного сезону 11 українців померли від грипу

Нині в Україні – сезонний підйом захворюваності на ГРИП ТА ГРВІ. Якою є ситуація на даний момент у Полтаві та чи готові наші лікарні до найгіршого розвитку подій говорили сьогодні на нараді у міській раді.

За повідомленням МОЗ у більшості регіонів України захворюваність на грип та ГРВІ перебувають на епідемічних рівнях . (Це 373 випадки на сто тисяч населення) . Загалом в країні зафіксовано 43 випадки грипу. Визначено різновид грипу А, АН1 пандемічний, АН3 , і це підтверджує прогнози Всесвітньої організації здоров`я щодо циркуляції даних штамів. Отримали щеплення 231 тисяча людей – це всього 0, 55% від загальної кількості населення.

Станом на 29 січня вже зареєстровано 11 летальних випадків. Жоден з померлих не був вакцинований, звернувся до лікарні тільки на 5 – 6день хвороби.

Що ж до Полтави, то у нас щорічно хворіє близько 48 тисяч осіб ( 14 %) від загальної кількості громадян , більшість – у період сезонного підйому захворюваності ( з жовтня по квітень).

Останній епідемічний підйом захворюваності у Полтаві був у 2016 році, тоді сталося два епідемічних підйоми. Один на початку року, інший наприкінці епідсезону.

За інформацією медиків, на сьогодні у Полтаві га грип захворіли 12 людей. З них двоє дітей. Домінує грип АН1, щ підтверджено даними епідемічних досліджень, проведених Полтавським обласним лабораторним центром. З початку епідсезону по місту зареєстровано 20 тисяч випадків ГРВІ та грипу. Це на 20 % менше за аналогічний період минулого року. З них 6 тисяч – школярі. Зокрема, за останній тиждень дітей захворіло понад 900. Облік та моніторинг ведуться постійно. Госпіталізовано 71 людину.

Постійний моніторинг ведуть у закладах освіти і вже 21 клас у п*яти школах закрили на карантин. Дітей, які були відсутні через хворобу приймають на навчання тільки за умов довідки про стан здоров*я.

Медики запевняють: полтавські заклади охорони здоров’я готові до виникнення епідемії. У повному обсязі придбали необхідне обладнання для реанімації , підготували препарати для лікування, та тест – системи. Якщо буде потрібно, додаткові ліжка розгорнуть у п*ятій міській лікарні та інших закладах.

Найкращим методом профілактики є вакцинація. Однак поки що Полтавці не дуже активно роблять щеплення. Цьогоріч про це подбали всього більше двох тисяч людей. Однак, якщо ви і вирішите зробити це прямо зараз, навряд чи у вас вийде. Адже на нараді прозвучала обурлива інформація – у аптечних мережах Полтави жодної дози вакцини не має. Так як і проблематично придбати противірусний «Таміфлю». Перший заступник голови міськради Світлана Нестуля дала завдання негайно виправити ситуацію.

Крім того, у ході наради звучали рекомендації – зокрема, інфекціоністи наполягають: при перших ознаках хвороби негайно звертайтеся до лікарні і не гайте дорогоцінний час. Чим швидше отримаєте потрібну терапію, тим ефективнішим буде лікування.

Читайте також: Флюорографія та мамограія для Полтавців безкоштовні 

Елітна " Феофанія" стане доступною для всих: підписано Указ

Будівництво кардіоцентру завершать у березні