У школах та інтернатах Полтавщини проведуть позапланову перевірку якості освіти

Голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов зустрівся з головою Державної служби якості освіти України Русланом Гураком, який з офіційним візитом перебуває в Полтаві. Ціль приїзду – провести коворкінг для лідерів закладів загальної середньої освіти та допомогти школам сформувати успішну стратегію розвитку. Про це йдеться на офіційному сайті Департамента інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації.

Державну службу якості освіти в Україні створили на зміну інспекції навчальних закладів у 2017 році. У повноваженнях служби – проведення інституційного аудиту, позапланових і планових перевірок у закладах середньої освіти, нагляд і контроль за школами.

Руслан Гурак зазначив, що на 2020 рік у Полтавській області заплановано проведення інституційних аудитів у 7 закладах середньої освіти, 2 дошкільних та одному позашкільному закладах.

«Після такого аудиту ми зможемо сказати, що відбувається в школах, в якому вони стані, як налаштовані процеси і які є порушення й недоліки. Ми готові бути вашими партнерами, рухатись спільно й дивитись, де ми можемо об’єднувати зусилля, щоб освіта Полтавщини була в авангарді освіти України, – розповів Руслан Гурак. – До речі, 22 вчителі початкових класів із Полтавщини вже пройшли сертифікацію: вони амбітні, креативні, і можуть бути агентами освітянських змін в області».

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов підтримує проведення перевірок у закладах освіти, оскільки у цій сфері є недоліки.

«До освіти маю безпосереднє відношення, тому переймаюся питанням якості як ніхто. У Полтавській області в процесі децентралізації ОТГ декларують дуже розгалужену мережу шкіл. По факту опорні заклади створили не всі, є філії, які не понизили ступінь. Тобто мережа шкіл не оптимізована, – говорить Олег Синєгубов. – Крім того в області функціонує 25 закладів освіти інтернатного типу. Вони називаються по різному, спортивними ліцеями, науковими, але там із понеділка по п’ятницю вчаться не лише сироти, а й діти з благополучних родин. В деяких закладах утримання однієї дитини в рік становить до 500 тисяч гривень. Ми зараз розробляємо програму, щоб максимально повернути дітей у сім’ю».

Голова Державної служби якості освіти повідомив, що може ініціювати позапланові перевірки у школах регіону і надати свої рекомендації:

«Ви можете обрати пару районів, чи окремі ОТГ, наші спеціалісти виїдуть на місце, вивчать роботу місцевого органу управління освіти, потім школи. Після цього дадуть рекомендації, що така школа не може працювати як ліцей чи гімназія, а є можливість залишити тільки початковий рівень із можливістю довезення дітей. Стосовно інтернатів також можемо провести позапланові перевірки і дати своє бачення, що там можна зробити».

Під час зустрічі також обговорили сертифікацію вчителів початкових класів. Реєстрація для проходження сертифікації стартувала 15 січня і триватиме по 31 січня. Станом на 27 січня 2020 року зареєструвалися 54 педагога із 69.

Потім голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак взяв участь у коворкінгу «Створюємо простір якісної освіти разом» для керівників закладів загальної середньої освіти, в яких здійснюватиметься інституційний аудит у 2020-2021 роках.

Раніше ми писали Що чекає область у 2020-му: більше мільярда на дороги, завершення будівництва басейну у Полтаві та тисячі нових робочих місць