Сьогодні у полтавському спорткомплексі ГУНП пройшли спортивні змагання з “Джиу-Джитсу” між поліцейськими, які прибули з усіх областей України.
Серед працівників патрульної поліції України це уже третє змагання з “Джиу-Джитсу”. У минулому році змагання проводилися у місті Рівне. Тепер захід проводиться у Полтаві, бо минулого року саме полтавська команда виборола перше місце і наше місто переймає естафету.
Всього у змаганні приймає участь 168 спортсменів: з них – 153 чоловіків і 15 жінок. Учасники змагаються у шести категоріях – від 62 кг. до 94 кг. Жінки виступають у двох категоріях. У минулому році було менше жінок. Тепер жінок стає все більше і вони займаються на одному рівні з чоловіками.
Начальник Департаменту патрульної поліції Євгеній Жуков розповідає:
“- Саме цей вид спорту - “Джиу-Джитсу” підходить патрульним поліцейським, тому що потім кожен патрульний може захистити як себе і свого колегу, так і будь-якого громадянина, та водночас мінімально травмувати правопорушника. Це не ударний вид спорту, тому ми і розвиваємо його серед патрульних. На початку це було хобі, але зараз ми працюємо за програмою Асоціації “Джиу-Джитсу” України. Наші спортсмени виступають не тільки на всеукраїнських змаганнях, а і на європейських та світових змаганнях. У нас є кваліфіковані інструктори, які проводять заняття з патрульними – вони їздять по Україні і проводять змагання. Цей вид спорту дуже корисний для фізичної підготовки наших поліцейських. Сподіваюсь, що зараз виграє та команда, яка ще не була чемпіоном. Звичайно, ці змагання показують рівень підготовки наших патрульних, адже всі вони несуть службу на вулиці. Це хороший досвід для них.”
За словами Євгенія Жукова, взяти участь у змаганнях може кожен патрульний, треба тільки пройти декілька семінарів і попрацювати з інструктором.
Заступник командира роти №8 другого батальйону полку УПП в Одеській області старший лейтенант – Олександр Бабенко говорить:
“- Я приїхав з Одеси. У змаганнях беру участь, щоб зняти психологічне навантаження. Також для того, щоб зустрітися тут із старими друзями, з якими познайомився на різних семінарах, командируваннях. Хочеться спробувати себе, перевірити свої сили. Займаюся вдома спортом, тому хочеться інколи вирватися на змагання та подивитися, що всі ми можемо показати. Якщо є вільний від служби час, то до змагань готуюсь заздалегідь. Це мої другі змагання – у минулому році я теж брав участь. Тоді я не переміг, але вважаю, що головне – це саме участь, а не перемога.”
“- Беру участь тому, що мені подобається спорт і хочеться спробувати свої сили, - ділиться поліцейський взводу №1 роти ТОР міста Маріуполь - Дмитро Кошкір. - Також цікаво подивитися на той рівень, який досягли інші колеги. У минулому році я теж приймав участь і навіть виборов третє місце. Займаюся спортом шість років. Цей захід для мене цінний тим, що дає змогу оцінити себе як спортсмена та покращити свій рівень.”
Переможців нагороджують призами – кубками та медалями, а також грошовою винагородою і вихідними днями з правом відпочити ти оздоровитися у лікувальних санаторіях. У минулому році за перше місце давали п’ять тисяч гривень, за друге – чотири тисячі гривень, за третє – три тисячі гривень.
Раніше ми писали Як у Полтаві відзначають День Студента