25-го січня православна церква відзначає День святої Великомучениці Тетяни. Її вважають покровителькою студентів. Втім, в Україні 25 січня як День студента стає все менш популярним. Українські студенти відзначають свій день 17 листопада, разом з усім світом.
Як у Полтаві відзначають День Студента
Ми поспілкувалися з полтавськими студентами і дізналися, як вони ставляться до цього свята та як взагалі люблять святкувати, а також які плани мають безпосередньо на 25 січня 2020 року. Наші респонденти, як виялося, не планують у цей день нічого особливого - більшість проводить цей день у колі друзів у кафе чи піцерії.
“- Зазвичай, день студента проходить повз мене. Минулого року просто з друзями зібралися за чашкою кави, - розповідає студентка Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка - Любава Громак. - Цього року не планую святкувати взагалі. Не надто визначне свято для мене й особливої цінності не несе.”
“- Я не сприймаю день студента як свято і якщо чесно, навіть не знала раніше, коли його святкують, - зізнається студентка Полтавського юридичного інституту НЮУ імені Ярослава Мудрого - Марина Токарь. - Не скажу, що це принципова позиція - просто так склалося традиційно. До того ж, зараз у нас сесія - важко думати про відпочинок в інший час, окрім того, коли нарешті складаєш іспит.”
Що ж до івентів 25 січня, то вибір виявився невеликим – в основному це заходи у нічних клубах. Наприклад, у “Versal Concert Hall” з 21:00 до 05:00 пройде вечірка до Дня Студента. Дівчатам до 23:00 навіть вхід вільний. Схожа вечірка пройде з 23:00 до 03:00 і у “Villa Крокодила”. Тут теж обіцяють впустити дівчат безкоштовно до 0:00. І скрізь запрошують “відірватись” та запевняють, що це “глобальне свято у житті студентства”. Але як виявилося зі спілкування, сучасна “думаюча” молодь не охоче йде у нічні клуби, щоб не ставати “як усі”. І нічого “глобального” у цьому святі полтавські студенти не вбачають.
“- Я не любитель подібних заходів, як “День Студента”, - ділиться студент Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Максим Пелепей. - Але, в основному, у цей день з одногрупниками зустрічалися у місті на прогулянку. Можемо зайти в заклад на годину або дві. Наприклад, у “Валбер”. Особисто для мене, це свято сумнівне, так як під вечір основна маса людей «осідає» у нічних клубах і пабах. А я цього не люблю. У цілому, звісно, можна досить непогано провести час у компанії, але без буйств.”
Трохи виділяється з низки одноманітних вечірок арт-кафе “Open Kitchen”. Там 25-го січня запрошують долучитися всіх шанувальників Володимира Висоцького - всіх, кого і досі надихають твори поета та актора, хто виріс на його піснях, до вечора його творчості.
З 20:00 до 22:00 у “Villa Крокодила” також виступить рок-н-рольна харківська група “WiseGuyz”. Як обіцяють у анонсі - вони одні з кращих представників свого жанру в Україні та регулярно гастролюють по всій Європі - навіть побували з туром в Австралії. Серед заслуг - визнання за кордоном, 7 виданих альбомів і участь на європейських фестивалях. “- Їх виступи миттєво переносять публіку в атмосферу вінтажної Америки (1940х - 1960х років), - обіцяють організатори.”
Якщо про полтавців зрозуміло, то цікаво як святкують День студента в різних країнах світу. А святкують вони свій день 17-го листопада, як і воліє наша сучасна українська молодь.
“Політехнео” - день студентів Греції. Цей день є річницею студентських протестів, які були жорстоко придушені військовими в 1973 році. Традиційно, 17 листопада, тисячі людей приносять вінки до могил і пам'ятників учасників подій 1973 року. Студенти влаштовують мітинги і демонстрації на підтримку захисту демократичних прав і свобод.
У Данії День студента відрізняється тим, що свято проводять в оточенні родичів. В цей день в країні дозволено пити слабоалкогольні напої, наприклад пиво.
День студента в Америці святкують по-різному. Хтось відправляється далеко за місто, інші відвідують нічні клуби, а є і такі, хто просто замовляють доставку їжі додому.
У Португалії свято починається опівночі. Студенти співають оди біля пам'ятника королю Португалії. Також застілля супроводжується співом різних музичних колективів в міських парках. Цікаво те, що кожен університет має свою унікальну форму, яку молодь традиційно демонструє під час ходи студентів.
У Німеччині День студента в кожному університеті можуть святкувати по-різному. Найчастіше в цей день відміняють всі заняття, проводять спортивні змагання. Якщо дозволяє погода, студенти святкують на відкритому повітрі, влаштовують дискотеки і вечірки.
Раніше ми писали Скільки коштує полтавським батькам підготовка дітей до ЗНО