Сьогодні – День пам'яті святителя Григорія. Народні прикмети.

23 січня православні християни відзначають день Григорія. Григорій був народжений і вихований в самий розпал аріанських суперечок. Отримав прекрасну освіту і деякий час був наставником красномовства. У 372 році був висвячений святим Василем Великим в єпископи міста Ніси в Каппадокії. Святитель Григорій Ніський був палким захисником православних догматів, відрізнявся великодушністю, терпінням та миролюбністю.

Народні прикмети на 23 січня, чого не можна робити:

- Якщо людина народилася в день Григорія Літовказника, 23 січня, то він буде відрізнятися міцним здоров'ям і сильною волею. В якості оберега йому рекомендують носити халцедон або хризоберил.

- Якщо на стогах і деревах видно іній, значить, літо буде прохолодним і непогожим.

- Якщо в день Григорія Літовказника дме вітер з півдня, значить, в червні місяці чекай грози і дощі.

- Ясна погода віщує сухе і спекотне літо.

- У народі говорили: "Якщо на Григорія багато снігу – буде багато хліба".

- Якщо іній 23 січня не проходить до вечора – це прикмета до того, що незабаром погода зіпсується.

- Якщо на стовпах видно іній, то риболовля буде поганою.

Іменини 23 січня відзначають: Анатолій, Арсенія, Григорій, Зіновій, Макар, Маркіян, Павло, Пахом, Петро і Феофан.

Також 23 січня Українська греко-католицька церква вшановує пам’ять Пратулинських мучеників.

Пратулинські мученики — 13 греко-католицьких мирян села Пратулина, розстріляних 24 січня 1874 року сотнею царських солдатів за відмову передати сільську церкву православному священикові. У 1996 році, причислені папою Іваном-Павлом II до лику блаженних. Село розташоване неподалік міста Біла в Польщі, яке колись належало до Холмської єпархії греко-католицької церкви (тепер Українська греко-католицька церква).

Вшановуються українською греко-католицькою церквою у четверту неділю після Зіслання Святого Духа на день Всіх святих українського народу.

23 січня у всьому світі також відзначають День почерку. Свято було створене з метою нагадати про унікальність і важливість рукописного тексту і необхідність практикуватися в ньому.

Раніше ми писали Якими іменами найчастіше називали дітей полтавці у минулому році