22-го січня в Україні відзначають День Соборності. Це свято запровадили на честь об’єднання ЗУНР та УНР у 1919-му році. Акт злуки проголосили на Софіївській площі Києва. Після цього провели молебень та військовий парад. Цей день став важливою відправною точкою в історії незалежної держави, адже вперше вдалося об’єднати українців із двох частин великої України.
Вперше День Соборності України як свято відзначили у 1939-му році у Хусті, столиці Карпатської України. У часи незалежності свято офіційно започаткували лише у 1999-му році після Указу Президента України Леоніда Кучми. Пізніше, у 2011-му тодішній лідер держави Віктор Янукович скасував свято і постановив відзначати 22-го січня День соборності та Свободи. У 2014-му Петро Порошенко повернув святкування Дня соборності.
За традиціями, під час відзначення Дня Соборності проводять заходи, які демонструють об’єднання українських земель. Так, у 1990-му році українців провели масштабну акцію «Живий ланцюг». Тоді люди вишикувалися «живим ланцюгом» від Києва до Львова та Івано-Франківська. Тоді у акції взяли участь до 3 мільйонів людей.
Відтоді проведення таких акцій стало доброю традицію. «Живі ланцюги» щорічно влаштовують у різних куточках України, а у Києві 22-го січня прийнято таким чином з’єднувати два береги Дніпра.
Нагадаємо, раніше українки запровадили флешмоб до Всесвітнього Дня української хустки.