У Полтаві 17-18 січня 2020 року пройшов IV Міжнародний Форум практиків партиципації. Місце проведення поважного заходу обрано не випадково, адже Полтава, окрім знаності в цілому світі своїми славними історичними особистостями та самобутніми традиціям, є одним з перших міст в Україні, де був запроваджений бюджет участі - інноваційна практика залучення мешканців.
У Полтаві відбувся Міжнародний Форум практиків партиципації
На захід були запрошені громадські активісти, посадовці, експерти з України, Грузії, Вірменії, Молдови, Беларусі, Польщі, Португалії, США та Великобританії, а також представники організацій та фондів, які підтримують розвиток демократії участі. Форум покликаний створити простір для обміну кращими практиками, обговорення викликів та ідей щодо розвитку партиципації. Учасники та учасниці мали змогу розробити місцеві, національні та міжнародні спільні ініціативи.
Основна увага Форуму була прикута до громадського бюджету, адже саме цей механізм співпраці останніми роками стрімко розповсюджується у світі. Слід зазначити, що України є лідером у пострадянському регіоні за кількістю органів місцевого самоврядування, які запровадили партиципаторне бюджетування - біля 210 та посідає четверте місце у Європі за цим показником.
Одним з ключових спікерів зібрання був Нельсон Діас, автор Всесвітнього атласу партиципаторного бюджету, координатор Асоціації партиципативних міст Португалії, який представив основні світові тренди розвитку громадського бюджетування. Також особлива увага на Форумі була присвячена питанням доброго врядування та побудови довіри. Для участі у дискусії з цієї проблематики запросили давнього друга Форуму з Великої Британії - Джона Бонда, секретаря Міжнародної організації “Ініціативи змін”.
Партнерами цьогорічного Форуму виступили: Фундація ПАУСІ; Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), що впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади; Ініціатива «Громадська участь в місцевих бюджетах», яка є частиною «Регіонального фонду Східного партнерства з питань реформування державного управління», що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) Gmbh; Полтавська міська рада; Інститут Розвитку міста, м.Полтава; Міжнародна громадська організація “Основи свободи”.
Раніше ми писали Скільки коштує полтавським батькам підготовка дітей до ЗНО