Хрещення Господнє, Водохреще або Богоявлення - святкування однієї з найважливіших подій у житті Ісуса Христа. Це одне з двунадесятих свят, які безпосередньо пов'язані з земним життям сина Божого. За переданням, свято має реальне підгрунтя: Іісуса хрестили у водах Іордану, коли йому виповнилося 30 років. Обряд проводив пророк Іоанн Предтеча, через це його згодом стали називати Хрестителем. Богоявленням це свято стали називати в пам'ять про диво, що сталося безпосередньо під час Хрещення. Під час обряду на Христа зійшов із небес Дух Святий, назвав його сином Божим.
Сьогодні – Водохреще, одне з найбільших християнських свят
Відзначати Водохреще як важливе православне свято почали ще за життя апостолів - про це свідчать відповідні згадки. Традиції Водохреща Подібно до більшості православних свят, на Богоявлення люди намагаються дотримуватися важливих правил і традицій. 17 січня завершувалися свята, а 18-го відзначали водохресний святвечір. Насамперед - це день суворого посту.
Водохрещенські купання та інші традиції.
19 січня у церквах проходять урочисті богослужіння, після завершення яких освячують воду. Вода ця вважається великою святинею – її називають агіасма. Вона не псується протягом року, нею кроплять дім та обійстя, додають у їжу.
Головна і, мабуть, знайома багатьом традиція цього свята - водохресні купання. Втім, майте на увазі – ця процедура не має нічого спільного з церковними правилами і канонами! Священники усих конфесій єдині в думці: у веселощах біля ополонки не має нічого християнського.
Прикмети на Водохреща
- Ясна погода 19 січня буде означати неврожайний рік.
- Хрещені на Водохреще проживуть щасливе життя
- Йде сніг продуктивний хліборобний рік
- Південний вітер на Водохреща - літо буде з грозами
- Туман на воді - вдалий сезон для хліборобів.
Наступного після Водохреща люди справляли "посвятки" - тобто переходили до звичайного трудового ритму, та відзначали свято Івана Хрестителя. Після Йордану наступали кількатижневі м'ясниці, під час яких ще можна справляти весілля і співати пісень. Після м'ясниць наступає найсуворіший Великий піст. Про нього кажуть так: "Великий піст усім притисне хвіст".
Читатйе також Де сьогодні можна освятити воду у Полтаві