8:00. Ранок 9-го січня ми розпочинаємо у відділі оперативного реагування Полтавської міської ради. Сюди кожного ранку надають плани роботи представники комунальних підприємств та підрядних організацій. За цими планами можна побачити – скільки техніки та працівників цього дня будуть виконувати роботи на вулицях Полтави. Володимир Капустян, помічник заступника міського голови із питань ЖКГ, отримує усі ці плани, сідає у автомобіль і об’їжджає вулиці міста, щоб перевірити роботу комунальників. 9-го січня разом із ним вирушає журналіст 0532.uа.
9:00. Ми їдемо до Подільського району міста. Тут зустрічаємо працівників на автомобілі, які вже із 4-ої ранку прибирають сміття із урн на автобусних зупинках.
На вулицях мікрорайону періодично бачимо працівників підрядної організації, які прибирають сміття по «червоних лініях». Вони по двоє, по троє обходять вулиці та тротуари і збирають усе те, що за попередні вечір та ніч накидали полтавці. Найбільше сміття, як правило, збирають біля ринків, дитячих майданчиків, зупинок громадського транспорту.
Володимир Капустян звіряє дані у плані, який возить із собою, і демонструє журналісту. Якщо у конкретному районі має працювати вказана кількість працівників, то все у порядку. Якщо людей на роботі немає, підрядник може отримати «мінус» і з ним не розрахуються за цей день роботи.
10:00. У плані вказані точки, де має працювати техніка, яка прибирає негабаритне сміття. Так, бульдозер та вантажівка із КАТП-1628 забирають будівельне сміття, яке жителі вулиці Верховинця та Зеленого острову викинули поблизу контейнерних майданчиків.
На кожному місці Володимир Капустян робить три фото – «до», «під час роботи» та «після». Скидає їх у спеціальний Вайбер-чат.
-Це і демонстрація виконаної роботи, і її підтвердження. Тому що раніше були ситуації, коли в один день комунальники вивозять сміття з майданчику, а на ранок там знову лежать купи відходів. Без таких фото можна сказати, що роботи взагалі ніхто не виконував, - пояснює наш співрозмовник.
10:30. Переїжджаємо до мікрорайону Лісок. Тут комунальники прибирають невелике стихійне звалище, яке утворили неподалік від місцевого магазину. Набирається половина Кразу. Місцева жителька, яка працює у одній із підрядних організацій констатує, що за останній рік таких звалищ все ж таки стало значно менше. Хоча деякі мешканці Ліску все ж таки вражають комунальників, коли викидають сміття у пакетах на узбіччя просто із вікон своїх авто.
Ще одне прибирання негабаритного сміття фіксуємо на вулиці Огнівській. Тут окрім звичного вже будівельного сміття бачимо старі меблі, сантехніку та вже викинуті новорічні ялинки.
11:30. Далі їдемо на вулиці Південну та провулок Човновий. Там комунальники проводять розчистку зливової каналізації.
-Якщо не провести цю розчистку, то після дощів можливе підтоплення. Ці роботи виконували кілька днів. Після них автомобілі вивезуть вичищений ґрунт.
13:00. На Київському шосе та вулиці Кучеренка працюють дробілки для гілок. Після обпилювання чи спилювання дерев залишаються купи гілок. Комунальники їх розрубують і за допомогою спеціальних дробільних машин перебивають на мілку щепу. Потім її вивозять вантажними автомобілями.
14:00 У Павленківському парку Полтави працівники КП «Декоративні культури» проводять спилювання та розпилювання дерев.
15:00 На вулицях Маршала Бірюзова та Зіньківській спеціальні трактори знімають напливи та наноси ґрунту із зони зелених зон і насаджень.