У Полтаві в Новий рік від гірлянди загорілася ялинка: реальна історія з хеппі-ендом

Напередодні Нового року журналісти 0532.uaвідвідують полтавських рятувальників. Речник обласного управління ДСНС Світлана Рибалко проводить нас до чергового караулу, де бійці якраз наряджають новорічну ялинку. Доки рятувальники чіпляють на гілки іграшки, ми спілкуємось про чергування на свята, роботу на Новий рік і святкування на роботі.

Начальник рятувального відділення Юрій Колодько працює у ДСНС майже 20 років. Розповідає, що за цей час багато разів чергував із колегами у новорічну ніч. Востаннє – минулого року. На щастя, торік у святкову ніч у Полтаві нічого не горіло. А от кілька років тому вже 1-го січня рятувальникам довелося гасити пожежу у захаращеній квартирі на вулиці Халтуріна.

Як би дивно це не звучало, але у новорічну ніч рятувальники, зазвичай… просто сплять.

-Як ми практично святкуємо Новий рік? Я намагаюсь, хоч кого-небудь розбудити! – сміється Юрій Колодько. – Минулого року хлопці у новорічну ніч спокійно спали!

Олександр Слюсар працює рятувальником, машиністом компресора. Розповідає, що йому із напарниками випадало кілька років поспіль чергувати саме у новорічну ніч. Говорить, що рідні та близькі не дуже цьому радіють, проте миряться – служба є служба. Караул заступає на чергування із 8:00 ранку до 8:00 ранку. За цей час, залежно від зміни, можуть або не виїхати жодного разу за викликом, або 10-15 разів. У Новий рік, на щастя, викликів надходить небагато. А якщо і трапляються, то не надто серйозні. Так, кілька років тому уночі в одній із полтавських квартир від неякісної гірлянди загорілася ялинка. Доки рятувальники доїхали за вказаною адресою, господарі вже загасили невелику пожежу.

-Як зустрічаємо Новий рік на роботі?! Дуже просто. Привітаємо одне одного, випємо чаю – і лягаємо спати! – говорить рятувальник.

На прощання ми фотографуємо хлопців із чергового караулу біля нарядженої ялинки. Усі рятувальники – усміхнені, позитивні, напрочуд спокійні.

Може скластися враження, що навіть дещо несерйозні. Але саме ці хлопці за першим викликом їдуть на пожежі, аварії, надзвичайні ситуації, щоб рятувати життя. І ми, традиційно, бажаємо їм на прощання – якомога менше роботи, як на новорічні свята, так впродовж року.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як чергують на Новий рік медики екстреної допомоги.