В управлінні з питань містобудування та архітектури презентували цифрову топографічну основу Полтави

Створення єдиної цифрової топографічної основи для міста Полтави було передбачено Програмою розвитку геоінформаційної системи містобудівного кадастру Полтави на 2018 – 2020 роки, яка була затверджена рішенням тринадцятої сесії сьомого скликання Полтавської міської ради від 22.12. 2017 зі змінами, затвердженими рішенням вісімнадцятої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання від 17.10.2018 року. Це один із проектів Плану реалізації Стратегії розвитку Полтави на період 2018 – 2020 років, який затверджений рішенням п’ятнадцятої сесії сьомого скликання від 24.05.2018 року станом на 01.04.2019 року.

Згідно з програмою, на створення єдиної цифрової топографічної основи міста в масштабі М1:2000 за рахунок міського бюджету передбачалися кошти у сумі 3135000,00 гривень. На початку року управління з питань містобудування та архітектури провело відкриті торги через систему «PrZorro». За результатами торгів укладено договір з переможцем ТОВ « Картографія +».

ЯК РЕАЛІЗОВУВАЛИ ПРОЕКТ

Літак King Air C-90 у квітні 2019 року здійснив польоти над територією міста та за допомогою спеціального обладнання високоточної цифрової аерофотокамери виконав цифрове кольорове аерофотознімання з розміром пікселя на місцевості 7 см. Потім виконали планово-вистону прив’язку аерофотознімків в Державній системі координат УСК-2000. За матеріалами цифрового кольорового аерофотознімання були створені цифрові ортофотоплани в масштабі 1:1000 з роздільною здатністю 10 см на місцевості (2.5D – TrueOrtho) та векторний план на всю територію міста.

Нова єдина цифрова топографічна зйомка міста М 1:2000 стане основою для містобудівного кадастру, адресного реєстру, для розроблення містобудівної документації (внесення змін до генерального плану, плану зонування території плану червоних ліній) і є обов’язковою для надання вихідних даних під час здійснення проектування – містобудівних умов та обмежень, технічних умов для підключення об’єктів до інженерних мереж, виготовлення будівельних паспортів.

Фактично зйомкою охопили 110 кв.км. До площі знімання додали ділянки, стратегічно важливі для розвитку міста (наприклад, Макухівське сміттєзвалище, хоча це і не територія міста). Під час процесу векторизації проводили робочі наради, переймали досвід міст, де подібні проекти вже здійснені – розповів директор ТОВ « Картографія +» Ігор Хмара:

« - Результатами роботи і співпраці з управлінням містобудування ми задоволені. Адже увесь обсяг робіт ми здійснили. Це спростить і пришвидшить багато процесів, які раніше займали тижні. Для здійснення певного ряду завдань фахівцям управління не потрібно буде виїздити на місцевість. Ми почали працювати у середині квітня. Співпраця з Полтавською міською радою була плідною, думаємо, це не останній наш проєкт».

Доктор архітектури, професор Вадим Вадимов говорить:

« - Від мене було найбільше питань під час презентації. Сьогодні перед містом стоять дуже амбітні завдання - перевести у цифровий формат все, що стосується управління муніципальними службами, тобто здійснити проєкт «Держава в смартфоні». Створення такої системи – це одна зі сходинок до цієї мети у масштабах Полтави».

« - Зараз відбувся важливий крок для розвитку геоінформаційної системи, для розвитку служби містобудівного кадастру, яка функціонує в управлінні з питань містобудування. Ми вдячні депутатам, які надали відповідне фінансування для здійснення цих заходів. Ті матеріали, які сьогодні представив розробник – підприємство « Картографія +» - вони є основою для існування служби містобудівного кадастру. Але не тільки для цього. Вони також будуть використані для розробки містобудівної документації – внесеннязмін до генерального плану, плану зонування території та взагалі у повсякденній діяльності управління містобудування. Також ця інформація буде використовуватися не лише нашим управлінням, але і іншими структурними підрозділами Полтавської міської ради. В подальшому, після створення геопорталу мешканці міста також зможуть користуватися інформацією, яка буде в публічному доступі для власних потреб» - говорить головний архітектор Полтави Микола Шевельов.

Надалі управління планує продовжити співпрацю з компанією «Софтпро+» , що є розробником програмного комплексу «Softpro: містобудівний кадастр» для завантаження топооснови на геопортал, який планується створити для публічного доступу.

Програмний комплекс «Softpro: містобудівний кадастр» управління з питань містобудування та архітектури отримало від німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ на виконання Програми розвитку геоінформаційної системи містобудівного кадастру Полтави на 2018 – 20202 в рамках протоколу, що був підписаний 29 вересня 2018 року між Полтавським міським головою та директором проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Читайте також: На вулиці Шевченка з'явилася незаконна будівля

У новобудові у парку "Перемога" виявили ряд порушень